Longinu i Perkoviću novi bodovi

Sanja Čalić • subota, 27.10.2007.

U šestom su kolu njemačkog prvenstva naši igrači Branimir Longin i Jasmin Perković u redovima Ewe Basketsa uspjeli su nakon poraza u prošlom kolu, ostvariti pobjedu na domaćem parketu...

Ewe Basketsi su na krilima sjajne predstave Milana Majstorovića na svom terenu protiv EnBw Ludwigsburga došli do novih bodova. U vrlo izjednačenoj utakmici momčad iz Oldenburga u drugoj četvrtini nije dopustila svojim gostima postizanje više od sedam poena, čime su došli do značajne prednosti. Ipak, u posljednjoj su dionici igrači EnBw Ludwigsburga odigrali bolje te su smanjili zaostatak, no zaliha sakupljena u drugoj četvrtini bila je prevelika da bi je na kraju i dostigli (75:70). Branimir Longin odigrao je 33 minute, postigao je osam poena, četiri skoka, te je s tri asistencije bio najbolji u svojoj momčadi u tom segmentu. Perković je pak dobio manju minutažu, u 22 minute ubacio je deset poena, upisao dva skoka i jednu asistenciju.

Vrlo je dobru igru pružio i Greg Jenkins koji je s 18 poena i 12 skokova mnogo pridonio pobjedi Paderborn Basketsa nad New Yorker Phantomsima (67:59). I u ovoj se utakmici druga četvrtina pokazala presudnom. Naime, gosti su uspjeli u toj dionici uspjeli postići tek osam poena, iako su druge dvije četvrtine okrenuli na svoju stranu. U redovima gostiju najistaknutiji igrač je bio Andrew Drevo s 15 poena i šest skokova.

U uzbudljivoj završnici u kojoj su i jedna i druga momčad imali uspona i padova, ratiopharm Ulm došao je do važne pobjede nad berlinskom Albom (92:90). Na poluvremenu je Alba imala četiri koša prednosti, no vrlo dobro su posljednju dionicu susreta odigrali domaćini te s minimalnom razlikom okončali utakmicu u svoju korist. Najefikasniji za Ulm bili su Gallup i Gibbs, dok je Dijon Thompson bio vodeći šuter Albe.

Protiv Artland Dragonsa posljednja momčad u ligi S.City Jena nije imala nikakve šanse. Već u prvoj četvrtini domaćini su stvorili prednost od 12 poena koju su kasnije, predvođeni Gregorom Linkeom, i dvostruko povećali. Ni 19 poena Terrencea Thomasa nije moglo pomoći S. City Jeni da ozbiljnije parira Artland Dragonsima koji su došli do potpuno zaslužene pobjede (61:85).

Bundesliga, šesto kolo:Ewe Baskets – EnBw Ludwigsburg 75:70, Paderborn Baskets – New Yorker Phantoms 67:59, ratiopharm Ulm – Alba Berlin 92:90, S. City Jena – Artland Dragons 61:85