Lazio poklonio pobjedu, remi u Milanu

Ivana Spahija • subota, 03.11.2007.

U prvom susretu 11. kola Serie A, Fiorentina je u gostima kod Lazija minimalnom pobjedom od 1:0 uzela sva tri boda. Iako su domaćini dobro parirali gostima iz Firenze, pogreška Lazijeva vratara Ballotte poklonila je pobjedu violama. Novi poraz samo je pojačao krizu rimske momčadi, koja je u 11 odigranih kola upisala tek dvije pobjede. U drugoj utakmici kola, Milan je na San Siru podijelio bodove s Torinom...

Utakmica je počela pritiskom Lazija na obranu gostiju. U desetoj minuti Scaloni se odlično oslobodio na lijevoj strani i dodao za Makinwu, ali je branič Fiorentine Gamberini uspio rasčistiti tu situaciju. Dvije minute nakon toga pokušale su uzvratiti i viole, Pazzini je uputio nezgodan udarac izvana, ali je na mjestu bio vratar Lazija Ballotta.

Slika 1 od 2.

U 18. minuti povela je Fiorentina, ponajviše zbog pogreške u obrani domaćina. Branič Lazija Cribari je dodao loptu vlastitom vrataru, Ballotta je nespretno izišao na tu loptu i dodao za Pazzinija, kojemu nije bilo teško zatresti praznu mrežu Lazija za 1:0. Nakon tog pogotka, Rimljani su krenuli po izjednačenje, ali bez uspjeha. Najveću priliku u prvom dijelu imali su u 44. minuti kada je, nakon odličnog dodavanja Rocchija, Manfredini promašio vrata gostiju.

Drugo poluvrijeme nastavilo se sličnim pritiskom Lazija na obranu Fiorentine, iako su viole držale utakmicu pod kontrolom. U 54. minuti Manfredini je dobro uposlio Meghnija, čiji je udarac glavom odbio branič Fiorentine Danielli. Gosti su u 73. minuti imali priliku povećati vodstvo na 2:0. Donadel je dodao za Pazzinija, koji je glavom pogodio gredu Lazijeva gola.

Domaćini su u 81. minuti imali priliku izjednačiti i uzeti bod gostima iz Firenze, ali je Mutarellijev udarac čudesno obranio Frey i tako se viole vraćaju kući s nova tri boda koja ih stavljaju na treće mjesto na ljestvici.

Nakon golijade koju je momčad Milana ponudila u susretu prošlog kola protiv Sampdorije, u ovom kolu aktualni europski prvaci podijelili su bodove s Torinom u susretu koji je završio bez pogodaka. Najveću priliku za vodstvo u prvom poluvremenu imali su domaćini u 16. minuti. Seedorf je prebacio loptu preko Comotta, a Gilardino je pogodio ravno u gostujućeg vratara Serenija. Odličan pokušaj dogodio se i u 45. minuti, Pirlov siloviti udarac izvana obranio je Sereni, Gilardino se našao na toj lopti, ali je vratar Torina ponovno bio na mjestu i spasio goste od pogotka.

Slika 2 od 3.
Slika 3 od 4.

U nastavku su ponovno opasniji bili domaćini. U 51. minuti udarac Kake završio je iznad vratnice, a samo minutu nakon toga zaprijetio je Torino preko Di Michelea koji je prevario Nestu i uputio udarac prema vratima Dide, ali ni on nije bio precizan.

Naš Saša Bjelanović, koji je u igru ušao u 46. minuti, vratima Milana zaprijetio je 20 minuta kasnije. Di Michele je dobro uposlio našeg nogometaša, čiji je udarac prema vratima Dide u posljednji čas raščistio Kaladze. Veliku priliku za vodstvo domaćini su propustili u 78. minuti, Seedorf je odlično pronašao Inzaghija, koji je loptu prebacio preko Serenija, ali i preko gola Torina.

Slika 4 od 5.

Nakon ove raspodjele bodova, Milan se uspeo na sedmo mjesto na ljestvici, dok Torino ostaje na 12. mjestu. Dario Šimić svih 90 minuta proveo je na klupi Milana.

Serie A, 11. kolo: Lazio - Fiorentina 0:1, Milan - Torino 0:0.