Italija ne poznaje pobjednike

Ivana Spahija • nedjelja, 04.11.2007.

Nedjelja je donijela dosta iznenađenja u 11. kolu Serie A. Čak šest utakmica završilo je neriješenim rezultatom, a od toga su u tri susreta vodeće momčadi izgubile bodove u posljednjoj minuti. Roma je tako propustila uzeti pobjedu na gostovanju kod Empolija, a bolje sreće nisu bili ni Napoli i Parma. Jedine pobjede, i to one u gostima, upisale su momčadi Sampdorije i Atalante. Remijem je okončan i večernji derbi...

Roma je na gostovanju kod Empolija propustila uzeti pobjedu u posljednjim minutama susreta, domaćini su pogotkom u 90. minuti uspjeli izjednačiti rezultat na 2:2 i uzeti bod renomiranim protivnicima. Gosti su poveli već u 13. minuti susreta. Pizarro je s desne strane ubacio za Giulyja, koji je s ruba šesnaesterca matirao domaćeg vratara Bassija.

Roma je u 28. minuti bila u prilici povećati svoje vodstvo na 2:0. Mancini se odlično oslobodio na lijevoj strani i centrirao za Perrottu, ali je njegov udarac raščistio branič Empolija Tosto. Četiri minute nakon te akcije, Rimljani su došli do novog pogotka. Mancini se ponovno oslobodio svojih čuvara na lijevoj strani obrane domaćina i odlično uposlio Brighija, koji je glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo Rome od 2:0.

Otvaranje drugog poluvremena bilo je prilično izjednačeno s nekoliko poluprilika za promjenu rezultata s obje strane. U 67. minuti je kapetan Empolija Vannucchi odapeo silovit udarac iz velike udaljenosti, a vratar gostiju Doni se nije snašao pa je lopta završila u mreži, a domaćini su smanjili vodstvo Rome na 2:1.

Gosti iz Rima su imali sva tri boda u rukama sve do posljednje minute regularnog dijela, kada je Giovinco iz slobodnog udarca s 25 metara udaljenosti svladao Donija za konačnih 2:2 i raspodjelu bodova na stadionu Carlo Castellani.

Nakon prošlotjedne katastrofe kod kuće protiv Milana, nogometaši Sampdorije su u ovom kolu uspjeli doći do sva tri boda gostujućom pobjedom protiv Cagliarija, bilo je 3:0 za momčad iz Genove. Susret je odlučen u prvih 45 minuta kada su pala sva tri pogotka gostiju.

U 33. minuti je Volpi uputio oštar udarac s desne strane, a domaći vratar Fortin tu nije mogao ništa napraviti pa je Sampdoria povela s 1:0. Samo šest minuta nakon toga gosti su poveli s 2:0. Bellucci je ubacio loptu u šesnaesterac, taj je udarac uspio odbiti Fortin, ali se na pravom mjestu našao Caracciolo koji je bio precizan i pogodio mrežu Cagliarija. Konačan rezultat je na 3:0 postavio Maggio pogotkom u 45. minuti susreta nakon što ga je Volpi dobro poslužio loptom iz slobodnog udarca.

Atalanta i dalje nastavlja s dobrim igrama, momčad iz Bergama je u ovom kolu gostovala na Siciliji kod Catanije, odakle se kući vraća sa sva tri osvojena boda. Nakon prvog poluvremena koje je završilo bez pogodaka, gosti su došli u vodstvo u 57. minuti susreta. Doni je dobro uposlio Langellu, čiji je prvi udarac uspio obraniti Polito, ali je Langella bio precizan i iz drugog pokušaja zatresao mrežu Catanije za vodstvo Atalante od 1:0.

Dvije minute nakon toga odigrala se slična akcija u prostoru domaćina, Doni je dodao za Langellu koji je dijagonalom svladao Polita i donio Atalanti prednost od 2:0. Posljednjih desetak minuta susreta pripalo je domaćinima koji su u 82. minuti uspjeli smanjiti rezultat na 2:1, a za to je zaslužan Coppola koji je domaćinima donio počasni pogodak.

Najviše pogodaka ponudio je susret između Genoe i Palerma koji su podijelili bodove rezultatom 3:3. Rano vodstvo gostima donio je Cavani već u osmoj minuti susreta, a Genoa je uspjela uzvratiti u 59. minuti kada je Leon iz slobodnog udarca zatresao mrežu Fontane za izjednačenje.

Domaćini su u 66. minuti uspjeli doći do preokreta, Capuano je asistirao, a Leon ponovno zatresao mrežu Fontane za vodstvo Genoe od 2:1. Vodstvo domaćina potrajalo je samo devet minuta, u 75. minuti je Simplicio izveo slobodan udarac, najviši u skoku bio je Brienza koji je glavom svladao Rubinha za novo izjednačenje od 2:2.

Genoa je ponovno došla do prednosti u 82. minuti susreta, Konko je uputio dobru loptu prema Borriellu, koji je zatresao mrežu Palerma za 3:2. Konačan rezultat postavio je Amauri pogotkom za 3:3 i raspodjelu bodova iz ovog dvoboja. Ivan Jurić odigrao je cijeli susret za Genou.

Bodove su podijelili i Napoli i Reggina u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Šok domaćinima iz Napulja uslijedio je u 54. minuti susreta kada je Reggina iznenađujuće došla do vodstva. Hallfredsson je izveo udarac iz kuta, a Vigniani glavom zatresao mrežu Iezza za 1:0 Reggine. Taj rezultat je bio aktivan sve do 90. minute u kojoj su gosti propustili uzeti prvu ovosezonsku pobjedu, a domaćine je od poraza svojim pogotkom (prvim ove sezone) spasio Lavezzi.

Parma i Siena također su odigrale neodlučeno, a susret na stadionu Ennio Tardini u Parmi završio je rezultatom 2:2. Domaćini su poveli u 24. minuti, Reginaldo je dodao za Corradija koji je prevario gostujućeg braniča Loriju i zatresao mrežu Siene za 1:0. Gosti su uzvratili točno deset minuta kasnije, Locatelli je dijagonalom pronašao De Cegliea, koji je svladao Buccija i poravnao rezultat na 1:1.

Deset minuta prije kraja susreta novu prednost Parmi svojim pogotkom donio je Matteini, a i u ovom susretu je vodeća momčad prosula vodstvo u posljednjoj minuti susreta. Galloppa je svojim pogotkom u 90. minuti postavio rezultat na konačnih 2:2 i donio vrijedan bod gostima.

Susret bez pogodaka odigrali su Livorno i Udinese, a naš Dario Knežević je na terenu proveo svih 90 minuta u dresu Livorna.

Seriju remija u ovom kolu nastavili su i nogometaši Juventusa i Intera koji su na torinskom Olimpicu podijelili bodove rezultatom 1:1. Unatoč agresivnijoj igri domaćina u prvom poluvremenu, prvi su u vodstvo ipak došli gosti iz Milana. U 41. minuti Cambiasso je odlično pronašao Cruza koji je matirao Buffona za vodstvo Intera od 1:0. Tri minute nakon toga Ibrahimović je bio u prilici povećati vodstvo Intera na 2:0, ali je njegov udarac branič Juventusa Chiellini uspio poslati preko gola.

U nastavku su ponovno agresivniji bili gosti, kojima je u 59. minuti poništen pogodak. Cruz je izveo slobodan udarac, a Cambiasso je zatresao mrežu domaćina, međutim, sudac je pokazao da se radi o zaleđu. U 72. minuti Juventus je zaprijetio vratima Julija Cesara. Iaquinta je dobro uposlio Trezegueta, a vratar Intera je loptu u posljednji čas uspio prebaciti preko grede.

Ipak, mreža gostiju zatresla se u 77. minuti. Iaquinta je s ruba šesnaesterca centrirao za Camoranesija koji je uputio udarac prema vratima Julija Cesara. Lopta se odbila od gostujućeg braniča Samuela i završila u mreži za konačnih 1:1 i ukupno šesti remi ovog kola.

S obzirom na velik broj neriješenih rezultata, stanje na ljestvici nije se mnogo promijenilo nakon ovog kola. Inter je i dalje vodeći, s tri boda prednosti ispred drugoplasirane Rome, dok je Juventus na trećem mjestu i četiri boda zaostaje za momčadi iz Milana.

Serie A, 11. kolo: Empoli - Roma 2:2, Cagliari - Sampdoria 0:3, Catania - Atalanta 1:2, Genoa - Palermo 3:3, Livorno - Udinese 0:0, Napoli - Reggina 1:1, Parma - Siena 2:2, Juventus - Inter 1:1.