Lel i Radcliffe najbrži u New Yorku

HINA • nedjelja, 04.11.2007.

Kenijski atletičar Martin Lel pobjednik je newyorškog maratona nakon što je u samoj završnici pretekao Marokanca Abderrahima Goumrija. Britanka Paula Radcliffe bila je najbolja u ženskoj konkurenciji...

Lel je stazu prešao za dva sata, devet minuta i pet sekundi, a pobjednik je u New Yorku bio i 2003. godine. Treće mjesto osvojio je Južnoafrikanac Hendrick Ramaala.

Svjetska rekorderka Radcliffe trčala je svoj prvi maraton nakon dvogodišnje stanke zbog porođaja, a stazu je prošla za dva sata, 23 minute i devet sekundi. U New Yorku je pobijedila i 2004.

Britanka je prije samog cilja prestigla Etiopljanku Gete Wami, koja je za utjehu uzela pola milijuna dolara nagrade za najbolju u poretku World Marathon Majorsa.

Treća je bila Latvijka Jelena Prokopčuka.