Domaći teren nosi bodove

Sanja Čalić • nedjelja, 04.11.2007.

U njemačkom je prvenstvu gotovo postalo pravilo da domaće momčadi osvajaju bodove. Ništa drugačije nije bilo ni u sedmom kolu, a iznimka koja potvrđuje pravilo ovog je puta bila momčad Deutsche Bank Skylinersa koja je u gostima svladala Walter Tigerse…

Berlinska je Alba predvođena Bobbyjem Brownom došla do pobjede na domaćem parketu protiv TBB Triera s 92:81. Iako su domaćini tijekom čitavog susreta bili dominantniji, a tome u prilog ide i činjenica da su već na poluvremenu imali 15 poena viška, gosti su ipak bolje odigrali posljednju dionicu. Time su igrači TBB Triera uspjeli malo ublažiti poraz u ovom susretu u kojem vrlo raspoloženi Jerome Coleman i Caleb Green nisu mogli bez pomoći svojih suigrača.

Na svom su terenu bili uspješni i Köln 99ersi koji su u ovom kolu svladali ratiopharm Ulm rezultatom 78:67. U vrlo izjednačenoj utakmici igrači ratiopharm Ulma ravnopravno su pružali otpor domaćinima, no u posljednjoj su četvrtini domaćini bolje i koncentriranije odigrali, te tako osigurali nove bodove. Najraspoloženiji u redovima domaćina bio je Immanuel McElroy s 24 poena, vrlo je zapažen nastup imao i Aleksandar Nađfeji, dok je ponajbolji igrač ratiopharma bio Konrad Wysocki.

U vrlo uzbudljivoj košarkaškoj predstavi mogli su uživati gledatelji na susretu između NY'er Phantomsa i do ove utakmice neporaženih Brose Basketsa. Gosti su bolje ušli u susret, no u šuterski prilično slaboj drugoj četvrtini postigli su tek devet poena, te su momčadi na odmor otišle s izjednačenim rezultatom. Treća je četvrtina ponovno pripala Brose Basketsima, a u odlučujućoj četvrtoj dionici NY'er Phantomsi ostvarili su prednost od pola koša koja je na kraju bila ključna (65:64). Najučinkovitiji igrači bili su John Allen u redovima domaćina, te Demond Greene kod gostiju.

Domaći teren pogodovao je i Giessen 46ersima koji su zasluženo pobijedili momčad sa začelja ljestvice S. City Jenu. Unatoč ravnopravnoj borbi u prve tri četvrtine, domaćini su odlučujuću razliku stvorili u onoj posljednjoj, te sigurno priveli utakmicu kraju (81:72). Dvojica najboljih strijelaca postigla su po 17 poena svaki, Patrick Sparks za Giessen te Ajmal Basit za momčad S. City Jene.

Zanimljivosti nije nedostajalo ni u Ludwigsburgu gdje su domaći igrači svladali Paderborn Basketse s 94:90. Sjajan obol utakmici koja je mogla vrlo lako otići i na stranu gostiju dao je Timothy James Black s čak 33 poena, dok se u momčadi EnBw-a istaknuo Ronald Ross. Domaćini su za nijansu bolje odigrali drugo poluvrijeme u kojem su anulirali prednost od pola koša Paderborna te stvorili prednost dovoljnu za pobjedu.

Jedina gostujuća momčad koja je u ovom kolu uspjela ostvariti pobjedu jest Deutsche Bank Skyliners koja je na krilima vrlo dobrog Derricka Allena porazila Walter Tigerse sa 78:70. Skylinersi su u drugoj i trećoj četvrtini stekli poveću prednost, a veliki pad u igri koji se dogodio u posljednjih deset minuta susreta, kada su postigli tek pet poena, domaćini nisu znali iskoristiti i preokrenuti susret u svoju korist. Osim Allena istaknutu je rolu na utakmici imao i Ayene Malaki Moye u redovima Walter Tigersa.

Telekom Basketsi nisu imali previše poteškoća s Giantsima iz Leverkusena u susretu koji je završio u njihovu korist rezultatom 81:68. Gosti su gotovo ravnopravno parirali Telekom Basketsima dobar dio susreta, no mali pad koncentracije u drugoj četvrtini rezultirao je velikom prednošću domaće momčadi koju su zadržali i do samog kraja.

Njemačka liga, sedmo kolo: Alba Berlin – TBB Trier 92:81, Köln 99ers – ratiopharm Ulm 78:67, NY'er Phantoms – Brose Baskets 65:64, Giessen 46ers – S. City Jena 81:72, EnBw Ludwigsburg – Paderborn Baskets 94:90, Walter Tigers – Deutsche Bank Skyliners 70:78, Telekom Baskets – Giants Leverkusen 81:68.