Varteks - Cibalia: Jednom nogom u polufinalu

Marko Kljaić • srijeda, 07.11.2007.

Vinkovčani ni ovaj puta nisu uspjeli doći do pobjede u Varaždinu. Nakon poraza u prvenstvu od 2:1, u Kupu su poraženi s visokih 4:0. Varteks je cijelu utakmicu kontrolirao igru. Na zadovoljstvo domaće publike, plavi su već u prvom dijelu osigurali pitanje pobjednika s postignuta tri pogotka. U nastavku su još jednim zgoditkom osigurali siguran uzvrat u Vinkovcima...

Domaći gledatelji u Varaždinu počeli su slaviti već na samom početku susreta. U petoj minuti Maroslavac ruši Semlera u vlastitom kaznenom prostoru i sudac pokazuje na bijelu točku. Mumlek pogađa gornji lijevi kut Antolovićevog gola i dovodi Varteks u vodstvo. Igrala se 19. minuta kada je Igor Prahić na dodavanje Boruta Semlera postigao prekrasan pogodak za povećanje vodstva.

Slabu igru gostiju Krojači su iskoristili u 37. minuti i povećali vodstvo na 3:0. Miljenko Mumlek upisao je još jednu asistenciju u ovoj sezoni, a pogodak za povećanje vodstva upisao je Goran Mujanović. Igrači Srečka Lušića zaprijetili su Danijelu Mađariću samo jednom u prvom dijelu i to iz prekida. Ta činjenica sve govori o nadmoći Varteksa u današnjem susretu.

Drugi dio susreta donio je sličnu sliku što se tiče Vinkovčana. Gosti su stvorili su stvorili samo dvije prilike koje je Mađarić odlično neutralizirao. Varteks je smanjio pritisak u nastavku, ali su još jednim pogotkom definitivno riješili pitanje pobjednika u ovom dvoboju. Slovenski napadač Borut Semler odigrao je odličan susret i na kraju ga okrunio pogotkom u 67. minuti. Mumlek je izveo udarac iz kuta, a usamljeni je Slovenac glavom postavio konačan rezultat.

Čini se da su loši rezultat prošlost u varaždinskom prvoligašu. Nakon bijega s posljednjeg mjesta u prvenstvu, Varteks će najvjerojatnije nastupiti i u polufinalu Kupa Hrvatske. Očigledno je da je Dražen Besek pravi trener za Varteks. Nakon katastrofalnog početka sezone, Varteks već šest utakmica ne zna za poraz. Sve čestitke zaslužuju i igrači, koji odrađuju sve zadatke koje pred njih postavi Besek. Cibalia u današnjem susretu nije bila niti sjena onoga što su pokazali protiv Dinama.

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541
8Istra 1961 3636:54-1841