Poraz Croatije 2006 na Peščenici

Sportnet • nedjelja, 11.11.2007.

Košarkašice Croatije 2006 ni u drugom kolu A1 lige nisu uspjele ostvariti pobjedu. Nakon što su u prvom kolu pomalo neočekivano izgubile u Trnskom od ekipe Mataš Novi Zagreb, jučer su u dvorani na Peščenici poražene od vrlo dobre ekipe Agrama rezultatom 58:64(29:26)...

Croatia 2006 – Agram 58:64 (14:17, 15:9, 7:19, 22:19)

ŠD Peščenica.Gledatelja 150.Suci: Jovović i Tomić (oboje Zagreb)

Croatia 2006: Katić 6, Tačigin, Kovač 14, Margić, Borović 11, Mada 16, Borenović, Jularić, Medur 2, Radoš 5, Čizmić 4.

Agram: M.Ilijanić, Barić, Đikić, Vukadin 1, Stojić, N.Ilijanić 20, Radaković 12, Valentić 16, Lijović 12, Skelin, Grubišić, Mrković 3.

Kao što se i očekivalo ekipa Agrama od samog početka igrala je vrlo agresivnu obranu, pokušavajući playa Croatije 2006 Moniku Kovač što više izmoriti i udaljiti od lopte. Ipak, košarkašice s Peščenice relativno dobro su odreagirale protiv takve vrste obrane, čak štoviše i same su istim "oružjem" uzvratile "Agramovkama" i osvojile nekoliko lopti u prednjem polju. Ipak, tijekom prve četvrtine svo vrijeme u vodstvu su bile košarkašice Agrama, prvenstveno zahvaljujući preciznim šutevima s vanjskih pozicija.

U drugoj četvrtini ekipa Croatije 2006 zaigrala je bolje nego u samom otvaranju utakmice, svoj zaostatak za gošćama svela na minimum, te iskoristila privremeni izlazak iz igre najbolje igračice Agrama Nikoline Ilijanić i na poluvrijeme otišla s prednošću od tri poena (29:26).

U nastavku utakmice, nakon nekoliko grešaka s jedne i druge strane, bolje su odreagirale košarkašice Agrama i serijom preciznih šuteva izvan reketa ostvarile prednost od deset poena. U utakmici s malim brojem poena kakva je bila jučerašnja pokazalo se da je takva prednost gotovo nenadoknadiva. Trener domaćih košarkašica Vladan Alanović pokušao je promjenama igre u obrani iznenaditi gošće, ali da bi ostvarile prvu ovosezonsku pobjedu nedostajala je bolja igra u napadu. S dosta promašenih "zicera" i s vrlo nepreciznim šutem s vanjskih pozicija tijekom cijele utakmice više od podnošljivog poraza nije se moglo ostvariti.

Ekipa Agrama predvođena odličnim organizatorom igre i strijelcem Nikolinom Ilijanić prikazala se kao vrlo dobra cjelina, koja maksimalno koristi svoju uigranost i trkačke sposobnosti. Uz dobro vođenje ekipe od strane trenerice Tine Periše kao i postotak pogođenih šuteva kakav su jučer imali bilo bi čudo da na kraju iz dvorane na Peščenici nisu otišli nasmijani i s nova dva boda. Uz već spomenutu Nikolinu Ilijanić u ekipi Agrama jučer su vrlo dobru igru pružile Tihana Valentić, Petra Radaković i Katarina Lijović. S dvije pobjede u otvaranju sezone, obje u gostima, ekipa Agrama istakla je kandidaturu za osvajanje jednog od prva dva mjesta koja nakon prvog dijela sezone vode u Ligu za prvaka.

S druge strane, za razliku od prve utakmice i poraza u Trnskom protiv ekipe Mataš Novi Zagreb, ovog puta košarkašicama Croatije 2006 ne može se ništa zamjeriti. Vidjelo se da su željele pobjedu, to su i pokazale pravim pristupom, ali za pobjedu protiv ekipe kvalitete Agrama ipak treba odigrati kvalitetnije. Da su igračice trenera Alanovića jučer uz solidnu igru u obrani slično odigrale i u napadu, možda su i mogle uknjižiti prve bodove. Ovako priliku za to morat će potražiti drugi put. Treba naglasiti i to da je za razliku od ekipe Agrama koja se s manjim izmjenama na okupu nalazi više godina, ekipa Croatije 2006 posložena tek prije mjesec dana. Štoviše, Tina Čizmić pojačanje pristiglo iz Šibenika, priključila se ekipi tek prije tjedan dana. Puno je tu novih igračica i bit će potrebno određeno vrijeme kako bi se neke stvari unutar ekipe stavile na pravo mjesto. Pred košarkašicama Croatije 2006 tri su utakmice u kojima se mogu nadati pobjedama (Požega, Mursa, Montmontaža), ali da bi došlo do toga potrebno je nivo igre, kako u obrani tako i u napadu, podići na višu razinu. Pristup utakmicama poput jučeranjeg podrazumijeva se.