Suci: Anzulović i Mišćević (oba iz Zagreba)

ZRINJEVAC: I. Morić, Jelaska, Dujmović 17 (6/9), M. Morić 12 (4/9), Malić 11 (4/9), Swanson 17 (2/8), Smiljanić 6 (1/2), Livajić, Bond 6 (3/12), Čolak 9 (4/8), Rozić, Spudić.

DONA: Novosel 6 (2/9), Gnjidić 11 (4/12), Antić 13 (4/9), Maloča 22 (10/12), Samac 4 (2/3), Samardžić 8 (3/3), Bošnjak, Prskalo 2 (1/4), Papić, Barać (0/1), Čuljak, Novak 6 (3/4).

Postotak šuta: Zrinjevac 24/57 (42%), Dona 29/57 (51%)
Asistencije: Zrinjevac 13, Dona 15
Osvojene lopte: Zrinjevac 10, Dona 5
Izgubljene lopte: Zrinjevac 6, Dona 15
Blokade: Zrinjevac 4, Dona 1

U svom drugom gradskom derbiju u nizu košarkaši Zrinjevca su ubilježili i drugu pobjedu - nakon Zagreba, na Trešnjevci je poražena i Dona. Gosti iz Dubrave su tako djelomično pokvarili dojam iz sjajne pobjede protiv Cibone.

Utakmica je otvorena dobrom igrom gostiju koji su ozbiljno prionuli poslu želeći opravdati svoj status favorita. Plod takvog pristupa je serija od 11:2 koju je sa sedam poena predvodio raspoloženi Mario Maloča, dovevši svoju momčad do devet koševa prednosti (14:5) tri minute do prvog odmora. Povratak Zrinjevca je s pet uzastopnih poena inicirao u posljednje vrijeme odlični Petar Dujmović, tako da je prvi dio igre okončan uz, za domaćina, ipak podnošljivu razliku od samo -4.

Druga je četvrtina ubrzo donijela preokret - domaći su stisnuli u obrani, a u napadu se razigrao Marko Morić koji, ubacivši deset poena (tri trice), predvodi seriju 14:6, te odvodi "zelene" do prve rezultatske prednosti na utakmici. To je vodstvo do poluvremena povećano novim domaćim naletom od 10:2 (pet poena Rica Swansona), tako da su košarkaši Zrinjevca na odmor mogli otići zadovoljni s +7 u "torbi".

Početkom drugog poluvremena nije bilo bitnijih rezultatskih pomaka, prave su se stvari počele događati tek sredinom treće četvrtine. Tada je Zrinjevac napadačkom raznolikošću povezao seriju 9:0 za velikih 14 poena prednosti (53:39 - dvije minute do kraja četvrtine), ali je odmah reagirala i Dona nanizavši 11 koševa (Maloča pet poena) za -3 i potpunu neizvjesnost.

Rasplet je nagoviješten sredinom posljednjeg dijela igre kada najbolji gostujući igrač Mario Maloča, nakon što je s četiri uzastopna poena vratio svojima vodstvo, radi petu osobnu pogrešku. Domaći su odmah potom tricom Swansona uhvatili odlučujuću prednost koju je s dvije trice povećao Marko Malić. Gosti više nisu imali pravu reakciju, a dodatno ih je "uneredila" i ozljeda solidnog Ante Samca. Posljednji gostujući pokušaji, koje je s osam poena poveo Krešimir Samardžić, i brojni prekršaji više nisu donijeli preokret, jer je Rico Swanson s osam uzastopnih ubačaja bio vrlo siguran iz slobodnih bacanja.

Ivan Sunara, trener Zrinjevca: "Od početka 12. mjeseca smo uhvatili pravi ritam i ja nakon današnje utakmice, po prvi put u sezoni, mogu reći da sam izuzetno zadovoljan igrom svoje momčadi. U sazrijevanju mojih igrača ovo je velika pobjeda, pobjeda za njihovo "sutra".

Ivica Burić, trener Done: "Večeras je Zrinjevac imao sjajnu šutersku večer, mi smo se dosta ispraznili protiv Cibone, a uz to su naši važni igrači Maloča, Antić i Gnjidić tijekom tjedna imali određenih zdravstvenih problema. Nakon pada u rezultatski minus počeli smo se vraćati tek negdje oko 28. minute, ali više nismo mogli preokrenuti, vjerojatno nas je i Bog kaznio jer dosta dugo nismo igrali kako smo trebali. Dosta nas je poremetio izlazak Maloče, kasnije i Samca, čime nam je razbijena petorka koja je dobro funkcionirala."