Dubrava - Šibenik: Ključna posljednja četvrtina

Ivana Jurica • nedjelja, 18.11.2007.

Do treće pobjede na domaćem terenu stigli su igrači trenera Tončija Mašine. Nanijeli su prvi poraz košarkašima iz Krešimirova grada u utakmici koja je odlučena tek u posljednjoj četvrtini koju je fantastično odradili domaći košarkaši...

Domaćini su poveli na samom početku. Ivan Kartelo i Tomislav Čuljak svojim su koševima domaće doveli do prednosti od 13:9. Cijelu prvu četvrtinu Šibenik je u igri i kratkotrajnom vodstvu na samom kraju držao prvenstveno Zoran Vrkić, ali i Zoran Pehar. Oni su postigli gotovo sve koševe za svoju momčad.

Početkom nastavka Dubrava ponovno dolazi do prednosti. Samac i Čuljak pogađaju trice, a pridružuje im se i Božo Barać. No, pad u igri domaćeg sastava gosti kažnjavaju serijom od deset-nula za prednost od šest koševa razlike(30:36). Smiljanić je s dvije trice smanjio prednost gostiju, no, Šibenčanin Petković je tricom zaključio četvrtinu (44:49).

Velike probleme domaćem treneru stvarale su osobne pogreške. Kartelo i Bošnjak već su u drugoj četvrtini zaradili po četiri osobne, no, igrači s klupe odlično su ih zamijenili. Maleš je bio najraspoloženiji gostujući igrač u trećoj četvrtini kada su on i njegovi suigrači u nekoliko navrata imali i po sedam koševa prednosti. Domaćini su uzvratili tricama i kontrama, pa se u posljednju četvrtinu ušlo potpuno izjednačeno (73:73).

Krajačić je tricom početkom posljednje četvrtine doveo svoju momčad u novo vodstvo (nakon 30:28). Bošnjak je serijom svojih koševa donio osjetniju prednost Dubravi (85:73). Šibenčani su pokušavali tricama, no, nisu uspjeli. Domaći su igrači do kraja posljednje dionice igre postigli čak 26 koševa, pa su na kraju stigli i do vrlo uvjerljive pobjede iako nije tako izgledalo na samom početku utakmice.

Kod domaćina istaknuli su se Čuljak sa 20 koševa i Bošnjak sa double-double učinkom (15 koševa, 14 asistencija). Šibenčane su predvodili iskusni Maleš sa 24, te Vrkić sa 17 koševa.