Šibenik slavio na Gripama

Ivana Jurica • četvrtak, 22.11.2007.

Uoči utakmice protiv Cedevite, šibenski košarkaši odigrali su prijateljsku utakmicu na Gripama. Protivnik im je bio Split CO kojeg su pobijedili rezultatom 87:85. Pozitivan je to znak nakon što je posljednja utakmica u Dubravi izgubljena lošom igrom u posljednjoj četvrtini...

Splitski trener Subotić na teren je poslao istu petorku kao protiv Olimpije, dok je gostujući strateg Kalpić također krenuo sa standardnom petorkom. Domaći košarkaši su, predvođeni raspoloženim Garnettom (četiri trice), već na kraju prve četvrtine imali prednost od 12 koševa razlike (33:21).

U drugoj četvrtini prednost žutih još je više narasla. U 17. minuti imali su i +22, što je bila i njihova najveća prednost na utakmici. Splitski trener priliku je nakon toga dao i pričuvnim igračima, koji se nisu proslavili. Dapače, do kraja utakmice prosuli su cijelu prednost.

Preokret Šibenčana započeo je iskusni Petar Maleš s dvije trice početkom drugog dijela. Do sredine te četvrtine postigao je 12 koševa. Pridružio mu se i Zoran Vrkić, pa se prednost Splićana prije posljednjih deset minuta istopila na samo deset koševa.

Luka Drezga tricama je dva puta svoju momčad doveo od minus jedan. Košem Petkovića u 38. minuti gosti su došli i do svoje prve prednosti na utakmici (83:82). U posljednjim sekundama utakmice Splićani su imali priliku za izjednačenje, ali od tri slobodna bacanja Siriščević je realizirao samo jedno.

Utakmica je završila pobjedom gostiju od 87:85. U strijelce su se upisali svi igrači osim dvojice Šibenčana, Rončevića i Čakića. Kod gostiju najefikasniji su bili Drezga i Vrkić sa po 20 koševa, dok su Splićane predvodili Stipanović sa 14 i Perić sa 13 koševa.