Inter očuvao prednost

Petar Plevnik, Ivana Strahija • subota, 24.11.2007.

Nakon dvotjedne stanke susretom Genoe i Rome otvoreno je 13. kolo Serie A. U iznimno uzbudljivom susretu Roma je do tri boda i sustizanja Intera stigla pogotkom Christiana Panuccija u posljednoj minuti susreta. Inter je ipak pobijedio Atalantu, pa je Roma na vrhu bila tek nekoliko sati...

Roma je na uvijek neugodno gostovanje na Luigi Ferraris otputovala bez kapetana Francesca Tottija, koji se još uvijek nije oporavio od ozljede noge. U redovima domaćina svoje mjesto svih je 90 minuta osigurao Ivan Jurić, zaradivši žuti karton u 88. minuti.

Već je prvi dio najavio kako u Genovi uzbuđenja neće nedostajati. Roma je bolje otvorila susret, prigodama Tonetta i Panuccija, da bi domaćini uzvratili preko Boriella u 27. i 29. minuti, no na odmor se otišlo bez pogodaka.

Nastavak susreta prigodom je otvorio De Rossi, no njegov udarac pogađa stativu. Genovesi su uzvratili u 69. minuti kada udarac Para također završava na vratnici, da bi se šest minuta kasnije na drugoj strani nakon udarca Vučinića ponovo tresao okvir domaćih vrata.

I kad su već gledatelji pomislili kako je uzbuđenjima stigao kraj, Roma je u 90. minuti stigla do pobjede, nakon što je Panucci glavom pospremio u mrežu ubačaj Pizarra za pobjedu koja donosi Romi izjednačenje s Interom na vrhu.

Inter se protiv Atalante baš namučio, tim više što mu je pobjeda bila nužna da održi Romu na razdaljini. Suazo i Cruz su doveli Milan do 2:0 u prvih 30 minuta, no tada hladan tuš za domaće priređuje Floccari, koji krasnim pogotkom vraća Atalantu u igru. Domaći su tako više od 45 minuta strepili nad rezultatom, no gosti na njihovu sreću nisu uspjeli izjednačiti, premda su na terenu izgledali nešto bolje.