Svindal brži od Raicha, Kostelić sjajan

Goran Tomičić • nedjelja, 25.11.2007.

Aksel Lund Svindal pobjednik je prvog superveleslaloma sezone održanog u kanadskom Lake Louiseu, a na drugoj stepenici pobjedničkog postolja završio je Benjamin Raich, njegov najveći konkurent. Ivica Kostelić osvojio je prve bodove u karijeri u brzim disciplinama...

Temperatura u startnoj kućici bila je 12 stupnjeva ispod nule, a u takvim uvjetima najbolje se snašao Svindal, koji je impresivnom agresivnom vožnjom stigao do svoje druge ovosezonske pobjede. Benjamin Raich, drugi kandidat za Veliki kristalni globus, koji također nastupa na Atomicu, rutinski je prošao stazom i završio 44 stotinke sporiji od Svindala. Na postolju je završio i Cuche, koji je još jednom pokazao koliko ima iskustva.

Ivica Kostelić dugo će pamtiti Lake Louise, budući da je pokazao ogroman napredak u brzim disciplinama, koji je bio dovoljan za odlično 28. mjesto i prva tri boda u superveleslalomu, a zaostatak za Svindalom iznosio je sekundu i 76 stotinki.

U vrhu brzih disciplina se još jednom potvrdio odlični Slovenac Jerman, kojem je postolje pobjeglo za četiri stotinke. Kanađani opet imaju razloga za veliko zadovoljstvo, budući da su Hudec i Kucera završili među najboljih deset. Talijani vjerojatno nizu nezadovoljni, jer imaju Innerhofera na 11. poziciji i Heela tri pozicije ispod. Maier je 16. mjestom još jednom pokazao da je u velikoj krizi, a Miller je završio na tek 25. mjestu.

Svjetski kup skijaša nastavlja se od 29. studenog do drugog prosinca u Beaver Creeku, a na rasporedu su superkombinaciji, spust, superveleslalom i slalom.