ZAGREB - OSIJEK 92:79 (32:18, 48:41, 73:56)
Suci: Nakić (Varaždin) i Basarić (Split)

ZAGREB: Tomas 20 (6/10), Tanta , Miljković 12 (5/10), Tomasović, Blašković, Perinčić 11 (5/10), Marinović, Stojić 12 (3/8), N. Garma, Vukičević 16 (6/11), J. Garma, Daugherty 21 (6/16).

OSIJEK: Tucaković 2, Petrović 11 (3/9), Voloder, Čutuk, Tankosić 24 (8/15), Bičvić 11 (4/6), Brown 12 (5/11), Mandić 6 (2/2), Grebenar (0/2), Mc Quay 2 (1/3), Katavić, Lozančić 11 (4/6).

Postotak šuta: Zagreb 31/66 (47%), Osijek 27/54 (50%)
Asistencije: Zagreb 12, Osijek 3
Osvojene lopte: Zagreb 18, Osijek 10
Izgubljene lopte: Zagreb 15, Osijek 22
Blokade: Zagreb 4, Osijek

Zagreb je u svojoj dvorani pobijedio Osijek rezultatom 92:79 u 13. kolu A-1 lige "Ožujsko". Pobjednik se nazirao već nakon prvih pet minuta igre, jer gosti u tom vremenu nisu uspjeli zabiti niti jedan koš, dok je Zagreb ubacio 19. Osijek je tijekom utakmice uspio smanjiti prednost, tako da se u zadnjoj četvrtini u jednom trenutku uspio približiti domaćinu čak na četiri razlike, no to je bila najmanja razlika na utakmici u kojoj je Zagreb u potpunosti kontrolirao tijek igre.

Osječani su tek četiri minute prije isteka prve četvrtine, tricom Lozančića, uspjeli postići pogodak (19:3) što je izazvalo oduševljenje gledatelja. Četvrtina je završila sa 32:18. U drugoj su se četvrtini gosti trgnuli, pa su čak i zaprijetili Zagrebu u sedmoj minuti došavši na samo četiri razlike (39:35). Zagreb je u prvih sedam minuta postigao samo sedam koševa. Osijek je dominirao ovom četvtinom koja je završila sa 16:23 za Osječane koji ipak nisu uspjeli stići prednost Zagreba iz prvog dijela, tako da momčadi na poluvrijeme odlaze u svlačionicu sa Zagrebovih +7.

U trećoj se četvrini Zagreb potrudio da pobjegne Osijeku, pa je rezultat +14 za "mrave" nakon Stojićeve trice (vratio se u momčad nakon ozlijede) i Vukičevićevog koša (62:48). Četvrtina završava sa 73:56. U posljednjem dijelu utakmice Osijek se trudio ostati u igri, no nije se uspio približiti više od osam koševa zaostatka dvije minute prije kraja (83:75). Zagreb zasluženo pobjeđuje 92:79, iako se Osijeku mora odati priznanje za borbenost tijekom cijele utakmice.

Najbolji "mravi" bili su Sean Daugherty sa 21 košem, 9 skokova, te 1 blokadom, Tomas sa 20 koševa, 7 asistencija i 2 skoka, te Perinčić koji je ostvario čak 17 skokova, pridodavši tome 11 koševa i jednu blokadu. Kod gostiju se najviše istaknuo Tankosić koji je ubacio 24 koša, od čega je bilo čak šest trica.

Ivan Matančić, trener Osijeka: "Čestitam pobjednicima. Zagreb je objektivno jača ekipa,no mi smo se pokušavali što duže održati u igri. Nakon lošeg početka, uspjeli smo se vratiti u igru, što je bilo dobro za moral igrača. U nastavku sezone pokušat ćemo podizati formu ekipe. Voloder nije igrao jer je obnovio ozlijedu butnog mišića. Ne mogu još dati točnu ocjenu dvojice stranaca u ekipi, Brown ima potencijala, no treba se još priviknuti na način igre."

Željko Poljak, trener Zagreba: "Zadovoljan sam s dva boda i početkom utakmice. Zadatak nam je sada vratiti Stojića u igru, zbog čega ima dosta posla, no s njim smo jača ekipa. Osijek je odigrao pošteno i nisu se predavali do samog kraja. Perinčić je uspio skupiti impozantan broj od 17 skokova, što me veoma veseli. Momčad se psihički ispraznila ranijim utakmicama, tako da nam je ova pobjeda bila potrebna."