Medveščak - Šibenik NCP: Gosti preplivali i Utrine

Ivana Jurica • subota, 01.12.2007.

Niti u 12. kolu vaterpolisti Medveščaka nisu uspjeli doći do prve pobjede. S bazena u Utrinama bodovi su i ovaj put otišli zajedno s gostujućom momčadi. Pobjeda Šibenčana bila je posve očekivana i zaslužena ...

Medveščak - Šibenik NCP 6:11 (0:3, 4:2, 1:2, 1:4)

Bazen u Utrinama

Medveščak: Kavur, Sabioni, Oreški, Perković, Gledec, Vegar, Milički, Radmanović 3, Bojić, Grbeš 1, Ćuk 1, Blažević 1, Farkaš, Mateša, trener: Zoran Curiš

Šibenik NCP: Perčinić, Španja, Jelača, Stojanović, Petković 3, Zeljak, Rončević 1, Brkić 6, Vrbičić, Burić, Paškvalin 1, Samodol, Petričević, Čule, trener: Ivica Tucak

Suci: Vlašić i Goreta

Već u prvoj četvrtini gosti iz Krešimirova grada stigli do tri pogotka prednosti. Nešto kasnije prednost su povisili i na četiri gola, no, opet je uslijedio pad u njihovoj igri kao i u nekoliko prošlih utakmica. Vaterpolisti Medveščaka približili su se na jedan gol zaostatka (4:5).

Nakon odmora Šibenčani su opet zaigrali bolje i angažiranije, te njihova pobjeda u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Najefikasniji su bili u posljednjoj četvrtini kada su postigli četiri gola.

Do nove pobjede šibenske dupine predvodio je ljevoruki Edi Brkić sa čak šest pogodaka. Drugi je to put ove sezone da je Brkić u jednoj utakmici postigao šest golova (Mladost). Kod domaćina istaknuo se trostruki strijelac Radmanović.

U sljedećem kolu Medveščak je još jednom domaćin, u goste im stiže riječko Primorje EB. Dok Šibenčani na domaćem bazenu dočekuju splitski Jadran SD.