Reichelt za dvije stotinke, Kostelić dobar

Goran Tomičić • ponedjeljak, 03.12.2007.

Austrijanac Hannes Reichelt pobjednik je superveleslaloma u Beaver Creeku, a na postolju su završili njegovi sunarodnjaci Scheiber i Gruber. Ivica Kostelić osvojio je jako dobro 24. mjesto...

Reichelt je sjajno iskoristio startni broj jedan. Na prvom prolazu bio je 44 stotinke sporiji od Scheibera, što je do donjeg dijela smanjio na 27, a u cilj je uspio ući dvije stotinke brži. Trećeplasirani Gruber na prvom prolazu bio brži od Reichelta 16 stotinki, ali već do sljedećeg prolaza ostale su samo tri, a kroz sredinu je prošao 12 stotinki sporije i u donjem dijelu je izgubio dodatnih devet.

Ivica Kostelić je sa startnim brojem 47 odvezao odličnu vožnju, a to se posebno vidjelo na prvom prolazu gdje je bio izjednačen s pobjednikom, ali do prvog je prolaza izgubio 43 stotinke, a nakon sredine je bio 70 stotinki sporiji i mirna vožnja u donjem dijelu bila je dovoljna za 24. poziciju 1:27 zaostatak.

Sjajne rezultate u Beaver Creeku ubilježio je Albrecht, koji je, nakon slavlja u superkombinaciji i spustu, osvojio četvrto mjesto. Dobar rezultat ubilježio je i svjetski prvak Staudacher, a iznenadio je Gorza na devetom mjestu, koje dijeli s odličnim Hudecom. Maier vjerojatno nije zadovoljan 19. mjestom, a opet je razočarao i Miller osvojivši tek 30. mjesto.

Slika 1 od 2.

Svjetski kup skijaša nastavlja se u Bad KleinKircheimu osmog i devetog prosinca utrkama veleslaloma i slaloma.