Zabok - Svjetlost: Brođani preživjeli zagorsko grotlo

Kristian Hohnjec • utorak, 04.12.2007.

U dramatičnoj završnici Svjetlost je prekinula seriju zabočke nepobjedivosti na domaćem parketu (72:74). Zabok se nakon lošeg prvog poluvremena uspio vratiti u egal, ali loše izvođenje slobodnih bacanja stajalo ih je važne pobjede u borbi za Ligu za prvaka....

Zabok je odigrao jako loše prvo poluvrijeme. S obzirom na devet promašenih slobodnih bacanja i kriminalan šut za tricu (0/9), Črnjević je mogao biti zadovoljan što njegova momčad nije bila i u većem zaostatku (26:35). "Lošije smo odigrali prvo poluvrijeme. Moji igrači su možda previše respektirali protivnika, ali ne mogu biti nezadovoljan. Čestitam svojim igračima koji su pružili 120% što se tiče pristupa i angažmana. Unatoč sudačkom kriteriju, došli smo u poziciju da dobijemo utakmicu. Na kraju se ispostavilo da smo promašili previše slobodnih bacanja", rekao je domaći strateg.

Nakon Grbešića u prvom dijelu, Svjetlost je u nastavku povukao Marko Raič. 20-godišnji bek prvo je pogodio tricu sa istekom treće četvrtine (46:55), a potom je uspješan iz daleka uz prekršaj (48:60). Zabok se u posljednjih osam minuta ipak uspio vratiti u "igru". Ive Ivanov vukao je Zagorce, koji prvi put vode nakon trice kapetana Leža 1:37 prije kraja (66:65).

Slijedio je serijal slobodnih bacanja, a kada je Lež izgubio loptu 11 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene činilo se da su Zagorci potopljeni (69:71). Ipak, slamku spasa ponudio im je minijaturni gostujući play Radosavljević. Prvo je promašio oba slobodna bacanja, a zatim je na liniju poslao Leža. Bek domaćina pogađa tek jedno bacanje, a u kontri na drugoj strani zakucava Karlović (70:73). Puljak je zakratko vratio vjeru ispunjenih tribina (72:73), no neraspoloženi Krunoslav Rimac pametno promašuje drugo slobodno bacanje 1,5 sekundi do isteka vremena i oduzima Zabočanima posljednju nadu (72:74).

"Mi smo već do ovog kola odradili veliki posao. Jedini imamo četiri pobjede u gostima, mislim da smo već gotovo osigurali Ligu za prvaka. U prvom poluvremenu nastojali smo oduzeti Zaboku šut za tricu, tolerirali smo prodor, dok smo u nastavku igrali individualnu obranu. Na kraju nismo uspjeli sačuvati prednost, iskontrolirati utakmicu. U ovakvim završnicama odlučuje sreća, a ona je ovaj put bila na našoj strani", rekao je trener Svjetlosti Mladen Vušković.

Borbeni Ive Ivanov prevodio je sve strijelce s 26 koševa, a slijedili su ga Lež (13 poena) i Lekić (10 koševa). Bivši igrač Brođana Petar Ćosić (bez poena i asista, pet osobnih) odigrao je izrazito loše, a indisponiran je bio i Jure Lozančić. Prva imena Svjetlosti bila su Grbešić (11 poena i sedam skokova) i Raič (12 koševa), dok sjajni šuter Krunoslav Rimac (devet poena, 0/5 za tri) nije imao svoju večer.