Šibenik - Kvarner: Stotka za šestu pobjedu

Ivana Jurica • utorak, 04.12.2007.

Baldekin je i dalje neosvojiva tvrđava za sve gostujuće momčadi ove sezone. Ovog puta šibenski hram košarke poraženi su napustili Riječani. Do šeste prvenstvene pobjede (100:91) domaće košarkaše predvodili su raspoloženi Luka Drezga, Petar Maleš i Zoran Vrkić ...

Gosti su utakmicu otvorili serijom 8:0, sa dvije trice Anzulovića i prvim koševima Šamanića. Šibenik je uzvratio još dužom serijom od 14-0. Vrkić i Maleš pogodili su trice, a sa dvicama su im se pridružili i Pehar i Drezga. Nakon nove trice Maleša sredinom četvrtine domaćini su stigli i do deset koševa prednosti (20:10). Ali do kraja četvrtine gosti su, prvenstveno zahvaljujući trici Pilepića i koševima Vidačka stigli do minus tri (26:23).

Drugu četvrtinu domaćini su otvorili atraktivnim zakucavanjima kapetana Drezge i Vrkića iz kontri. Riječani su se držali na minusu od šest do osam koševa sve do pred kraj te dionice igre. U igri je ušao i Nino Vlaića koji je samo u ovoj četvrtini postigao deset koševa. Tricom Drezge domaća je prednost pred odlazak na odmor iznosila okruglih deset poena (54:44).

Slika 2 od 3.

U 22. minuti domaćini su, nakon trice Maleša, došli i do +15, što je bila njihova najveća prednost na utakmici. Mance je odmah uzvratio tricom, no, Maleš i Vrkić svojim koševima nisu dopuštali gostima da se još više približe. No, približili su se ipak na kraju četvrtine na samo tri koša rezultata. Dvije trice Pilepića, te četiri koša Kešine vratila su utakmicu, uoči odlučujućih deset minuta, u potpuni egal.

Košem Šamanića došli su Riječani i do minus dva, ali ne i dalje. Vrkić je svojim 19. košem vratio na plus pet (79:74). U posljednjoj je dionici najraspoloženiji bio Petar Maleš koji je neumoljivo pogađao riječki koš. Na drugoj strani, Šamanić i Anzulović održavali su goste na minusu od četiri-pet koševa. No, u samoj završnici šibenski kapetan Luka Drezga uzima loptu u svoje ruke i prvo tricom, a kasnije i sa još četiri koša, kapetanski rješava pitanje pobjednika u ovoj utakmici.

Slika 1 od 2.

Do nove pobjede Šibenčane je vodio raspoloženi trojac Drezga (22 koša), Maleš (21 koš) i Vrkić (19 koševa). Kod gostiju bolji od ostalih Šamanić (18 koševa), te Anzulović i Pilepić sa 17 koševa.