Borik Puntamika – Dubrava: Samac presudio u zadnjem trenu

Sanja Čalić • srijeda, 05.12.2007.

Košarkaši Dubrave svladali su u Jazinama igrače Borik Puntamike koji su čitavu utakmicu lovili rezultat da bi na kraju ušli u vrlo neizvjesnu završnicu koja je ipak, nakon precizno izvedenih slobodnih bacanja, pobjedu donijela Dubravi…

Vrlo je loše Borik ušao u utakmicu protiv Dubrave za koju su Kartelo i Samac na samom početku napravili seriju od 7:0 ostavivši domaćine na samo dva poena u šest minuta (2:9). No kapetan Borika Mate Mrva postigao je tada osam uzastopnih koševa čime je svoju momčad potpuno vratio u igru (10:11). Do kraja prve četvrtine precizan je bio Kartelo s linije slobodnih bacanja, a tricu je pogodio Marin Pijaca te je Dubrava nakon deset minuta imala minimalnu prednost u svojim rukama (13:14).

Borik je započeo drugu dionicu prelaskom u vodstvo, no ono nije dugo potrajalo. Vrlo su brzo nakon toga Smiljanić i Krajačić tricama započeli seriju 17:2 koju je svojim poenom zaključio Šakić (21:37). Mnogo lošiji šut Borika (tek 32%) rezultirao je s 14 ubačenih poena, a veliku su prednost Dubrave pred odlazak na odmor smanjili Dević i Pijaca (27:39).

Domaćini su u nastavku započeli bolje, te su se u 25. minuti rezultatski približili Dubravi (36:43), no tada je na scenu stupio Smiljanić koji je s dvije uzastopne trice i precizno izvedenim slobodnim bacanjima ponovno napravio veliku prednost (36:51). Ipak, poenima izvrsnih Žorža i Mrve Borik je uspio donekle nadoknaditi zaostatak, te su u posljednju četvrtinu igrači Dubrave ušli sa sedam koševa prednosti (47:53).

U završnici se vodila vrlo izjednačena borba, dugo se igralo koš za košem, no tri minute prije kraja tricom Pavića te košem uz dodatno slobodno bacanje Mrve Borik je došao na samo pola koša zaostatka. U 39. minuti Žorž je donio izjednačenje (68:68), međutim prekršaj Pavića, a potom i Mrve donijeli su Dubravi četiri slobodna bacanja od kojih su tri iskoristili Šakić i Samac presudivši time Boriku (68:71).

Najučinkovitiji igrač Borika bio je Mrva s 22 poena i sedam skokova kojem je uz isti broj skokova i 18 poena uz bok bio Marko Žorž. U redovima gostiju 16 je poena postigao Smiljanić, a vrijedi izdvojiti i double – double učinak Šakića (deset poena, 11 skokova).