Bitka na sredini ljestvice

Sanja Čalić • nedjelja, 09.12.2007.

Budućnost je bez većih problema u 13. kolu regionalne lige svladala Geoplin Slovan, te se sad ima isti omjer pobjeda i poraza (7/6) kao i šestoplasirana Union Olimpija koja je na svom parketu pretrpjela poraz od FMP-a. Hemofarm Stada je pobjedom nad Vojvodinom potvrdio svoje mjesto među četiri dosad najuspješnije momčadi u natjecanju…

Budućnost – Geoplin Slovan 79:64

Podgorička je Budućnost predvođena Vladimirom Dašičem svladala na svom terenu Geoplin Slovan rezultatom 79:64. Tijekom gotovo čitavog susreta domaćini su bili dominantniji na terenu, iako je Slovan u 15. minuti imao vodstvo u svojim rukama (19:23). No Budućnost je tada uz devet uzastopnih koševa Dašiča kojem su se svojim koševima priključili i Maraš, Bakić i Otašević, te su Podgoričani tako pred sam kraj prvog dijela serijom od 20:4 stvorili veliku prednost (39:27).

I u nastavku Budućnost je mnogo bolje igrala, te su domaćini čvrsto držali pobjedu u svojim rukama koju Slovan nije ni u jednom trenutku mogao ugroziti. Podgoričani su sigurno priveli susret kraju te upisali nove bodove. Uz Dašiča su u pobjedničkoj momčadi po 13 poena ubacili su Bakić i Maraš, a sjajan je u skakačkom dijelu bio Vladimir Micov koji je uz deset skokova upisao i 12 poena. U redovima Slovana najučinkovitiji je bio Marko Jovanović s 22 koša i deset skokova.

Union Olimpija – FMP 72:80

Union Olimpija vrlo je loše započela susret protiv FMP-a budući da čak četiri minute nije uspijevala postići niti poena, što je FMP itekako dobro iskoristio stvorivši si već u prvoj četvrtini veliku prednost (8:24). Pokušavajući dostići veliko vodstvo Beograđana, Slovenci su i bolje zaigrali. Koševima Miliča i Taylora Olimpija je uspjela smanjiti zaostatak, no rješenja za gostujuće igrače, što se ponajprije odnosilo na Zorana Ercega, Slovenci jednostavno nisu imali.

U trećoj je četvrtini Goran Dragič uspio Olimpiju dovesti do 47:53, no pobjeda FMP-a nije dovedena u pitanje niti jednog trenutka. Najistaknutiju rolu odigrao je Zoran Erceg koji je s 25 poena i 11 bio Slovencima nerješiva enigma, dok je u momčadi Olimpije sa 16 poena Marko Milič bio najraspoloženiji.

Hemofarm Stada – Vojvodina Srbijagas 84:67

U susret protiv Hemofarma Vojvodina je ušla vrlo agresivno, što joj je donijelo blagu prednost na terenu, no ona nije dugo potrajala jer je Hemofarm pred kraj prve dionice koševima Jagodnika, Vukosavljevića i Marshalla došao u vodstvo (22:18) koje je u drugoj četvrtini i naraslo na deset poena. Ipak, bolja je skakačka dionica Vojvodinu držala u igri te je Hemofarmova prednost na kraju prvog dijela ipak reducirana (41:37).

U trećoj je četvrtini, koja je bila presudna za pobjedu domaćina, Hemofarm mnogo bolje odigrao obranu, te je s nekoliko serija uspio doći i do prednosti od 14 poena koju do kraja utakmice igrači Vojvodine nisu imali više snage dostići. Pobjedi Hemofarma sa 25 koševa i sedam skokova ponajviše je pridonio Goran Jagodnik, a kod Vojvodine je iskočio Golubović s 19 poena i tri skoka.

NLB liga, 13.kolo: Budućnost – Geoplin Slovan 79:64, Union Olimpija – FMP 72:80, Hemofarm Stada – Vojvodina Srbijagas 84:67