Osijek 2006-Šibenik: Nova pobjeda Šibenčana

Ivana Jurica • nedjelja, 09.12.2007.

I nakon devetog kola košarkaši Osijeka 2006 ostali su na samom začelju ljestvice sa samo jednom pobjedom. Bodove su iz grada na Dravi ovog puta odnijeli košarkaši Šibenika koji su stigli do sedme prvenstvene pobjede, te su učvrstili svoju drugu poziciju...

Iskusni Petar Maleš utakmicu je otvorio tricom. Sve do sredine prve četvrtine igralo se koš za koš, a nakon toga domaćini su sa dvije uzastopne trice otišli na 17:11. Do kraja četvrtine njihova je prednost narasla na okruglih deset poena (25:15).

Početkom nastavka, nakon trice Ivana Duvančića, Šibenčanina u osječkom dresu, domaćini su došli i do svoje najveće prednosti, 28:15. No, uslijedio je pad u njihovoj igri te su Šibenčani do odmora smanjili na samo minus pet (40:35).

U nastavku gosti su zaigrali daleko bolje. Raspoloženi play Luka Petković bio je glavni inicijator šibenskog preokreta. Uz osam asistencija, inicirao je seriju svoje momčadi od 12:6 kojom su došli u vodstvo od 47:46, prvo nakon početka utakmice. Do kraja četvrtine igralo se koš za koš, pa su domaćini na predah otišli na plus dva (58:56).

Tricom Petkovića u prvom napadu posljednje četvrtine Šibenik je došao do prednosti od 59:58 koju nije ispuštao do kraja utakmice. Osijek 2006 je ostao i bez Duvančića koji je zaradio pet prekršaja, pa su imali problema u organizaciji igre. Budi se tada šibenski kapetan Luka Drezga koji je u osam minuta posljednje dionice postigao 19 poena i ugasio sva nadanja domaće momčadi o eventualnom uspjehu.

U redovima domaćih istaknuli su se Ivan Krolo sa 27 koševa (i osam skokova) i Zoran Helbich sa 21 košem. Šibenčane je predvodio Drezga sa 24 poena (trice 5/6), te Petković sa 16 poena i 8 asistencija.