ZADAR - CIBONA VIP Zagreb - 75:80 (15:11, 20:25, 24:26, 16:18)

ZADAR: Knežević, Marić 2 (1/5), Baldwin 3 (1/8), Krunić 18 (3/5), Perinčić (0/1), Špralja, Morović, J. Ružić 27 (11/13), Dijan, T. Ružić 15 (7/14), Mandeville (0/3), Pejčinović 10 (3/8). Trener: Vlado Vanjak

CIBONA VIP: Longin, Kus, Sesar 15 (6/18), Planinić, Prkačin 9 (3/13), Lee 7 (3/7), Giriček 24 (9/15), Skelin 6 (3/5), Awojobi 2 (0/6), Mamić 11 (3/5), Nicević 6 (3/5), Džidić. Trener: Neven Spahija

Postotak šuta: Zadar 27/48 (56%), Cibona VIP 30/64 (47%)
Skokovi: Zadar 29 (24+5), Cibona VIP 44 (25+19)
Asistencije: Zadar 16, Cibona VIP 12
Osvojene lopte: Zadar 16, Cibona VIP 4
Izgubljene lopte: Zadar 13, Cibona VIP 11
Blokade: Zadar 6, Cibona VIP 3

Košarkaši Cibone uzvraili su Zadranima za poraz u prvom dijelu prvenstva i tako se, nakon poraza Done protiv Zrinjevca, ponovno vratili na čelo ljestvice.

Utakmicu je bolje započeo Zadar, poveli su već od prve minute, da bi početkom druge četvrtine dostigli najvišu prednost od 22:12. No, "vukovi" su se vratili u utakmicu, čim su nišanske sprave uštimane, ponajviše zahvaljujući sjajnom Gordanu Giričeku. Na drugoj strani, prednost je održavao Jurica Ružić, ali na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću gostiju.

Na početku drugog poluvremena palicu su od Giričeka preuzeli Sesar, Mamić i Prkačin, koji su doveli goste u uvjeljivu prednost. No, vodstvo od 48:60 brzo se istopilo, ponovno zahvaljujući Jurici Ružiću, potpomognutom skakački raspoloženim bratom Tomislavom i Davorom Pejčinovićem, te mirnim Krunićem.

Zadnja je čevrtina ponudila potpunu neizvjesnost. Zadrani su preuzeli vodstvo sredinom zadnjeg perioda (69:67), no ono nije dugo trajalo. Ponovno se "probudio" Giriček i stvorio prednost "vukova". Pred sam kraj, Pejčinović je izgubio tri važne lopte, koje su omogućile Ciboni da sačuva prednost.

No, kod 75:76, četrdesetak sekundi prije kraja, Sesar poklanja loptu i prigodu za preokret domaćinima. Brzopletost domaćeg Amerikanca Patricka Baldwina krivac je što Zadrani nisu poveli, što je kaznio Skelin pogotkom za 75:78. Do kraja je ostalo desetak sekundi, a ponovno je požurio Baldwin s pokušajem za tricu, nakon čega je Lee poentirao za konačnih 75:80.