Novi polufinalisti, sjajna štafeta

Ivor Krapac • subota, 15.12.2007.

Sanja Jovanović, Saša Imprić i Dominik Straga uspješno su odradili kvalifikacijski nastup na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Debrecenu, izborivši polufinalne utrke u poslijepodnevnom dijelu subotnjeg programa. Ženska štafeta na 4x50 mješovito ubilježila je sjajno vrijeme i prošla u finale...

Šećer je stigao na kraju jutarnjih kvalifikacija. Štafeta na 4x50 mješovito (Sanja Jovanović, Smiljana Marinović, Monika Babok, Maja Pavlović) probila se u finale odradivši kvalifikacije s novim hrvatskim rekordom, 1:51.82 minute, koji je bio dovoljan za šesto mjesto.

Sanja Jovanović bez ikakvih je problema prošla u polufinale na 50 metara leđno, dionici na kojoj je prije manje od mjesec dana u Zagrebu oborila europski rekord (26.91). Jovanović je završila kvalifikacije na ukupnom drugom mjestu s 27.75 sekundi, a brža je bila jedino Austrijanka Fabienne Nadarajah s 27.74.

Maja Pavlović nije se priključila Sanji u polufinalu. Drugoj hrvatskoj predstavnici je isplivanih 29.75 sekundi bilo dovoljno za 34. mjesto.

Saša Imprić i Dominik Straga probili su se u polufinale na 100 m mješovito. Dva dana nakon osvajanja srebra na dvostruko dužoj dionici, Imprić je jutros u kvalifikacijama zauzeo peto mjesto s 54.86, dok je Straga bio 12. s 55.35 sekundi. Iskusni Krešimir Čač završio je na 27. mjestu (57.08) i, za razliku od mlađih reprezentativnih kolega, neće nastupiti u popodnevnom polufinalu.

Vanja Rogulj ostao je nekoliko pozicija "prekratak" u kvalifikacijama na 50 m prsno. Rogulj je s 28.05 sekundi završio poravnat na 21. mjestu s Rusom Dmitrijem Komornikovim.

Ni Ivan Tolić nije prošao kvalifikacije. Tolić je na 100 m leđno zauzeo ukupno 22. mjesto s 54.56, a za prolaz u polufinale moralo se plivati ispod 54 sekunde.

Smiljana Marinović ostala je u donjem dijelu poretka nakon odrađenih kvalifikacija na 100 m prsno. 30-godišnja Splićanka okončala je ovu dionicu na 30. mjestu s 1:10.01 minutom, poravnata s Britankom Emmom Bird.

Poslijepodnevna polufinala na rasporedu su s početkom u 16,30 sati.