NBA: Pobjede Blazersa, Heata, Sonicsa i Toronta

Miami Heat - CHICAGO BULLS 90:81
Igračminšut3pslon.s.o.s.skoasiosgukrizgblokoš
Bagarić, Dalibor-------------

Stackhouse - prvi strijelac lige

NBA je nedjelja ponudila četiri utakmice. Od klubova u kojim više ili manje "nastupaju" naši igrači nastupio je tek Chicago i, naravno, zabilježio gostujući poraz. Iako su na kraju treće gubili 7 razlike, predvođeni Masonom (19 koševa i 10 skokova), Grantom (19 koševa i 9 skokova) i Jonesom (20 koševa i 7 skokova) Miami Heat je pobjedu osigurao u odlučujućoj četvrtini u kojoj su primili tek 13, a zabili 27 koševa. Bagarić nije nastupio, a najefikasniji Bulls bio je Brand sa 25 koševa.

Portland je zadnjih 5 igrao na strani. Nakon sinoćnje pobjede protiv Detroita idu doma sa omjerom 4-1. Da subotnji poraz od New Yorka bude jedini u ovoj mini turneji najviše se trudio Bonzi Wells sa 28 koševa (season-high) i 14 skokova (career-high) te Steve Smith sa 21 košem. Iako bez Pipena i sa malom minutažom Sabonisa (9 min.) bili su prejaki za Pistonse kojima je ovo 5 poraz zaredom. Čak i unatoč 41 košu (13/18 šut) Stackhousea koji je sada pretekao Bryanta na prvom mjestu na listi strijelaca (29.8).

U Phoenixu je slavio Seattle. Još jedna nedjeljna gostujuća pobjeda stigla je zahvaljujući petorici dvoznamenkastih u redovima Supersonicsa predvođenih Paytonom i Pattersonom. Iako je Kidd podijelio 9 lopti ostao je na 3 koša i 1/7 realizaciji. U redovima anemičnih Sunsa dobro je odigrao jedino Robinson sa 33 ubačaja.

Toronto je sa 8 razlike na domaćem parketu svladao Charlotte za koje je poznato da doma igraju znatno bolje. Slično kao i kod Sonicsa i Toronto i Charlotte su imali po 5 dvoznamenkastih. Mashburn je predvodio Stršljenove sa 21 košem i 12 skokova, no prevagu je donijela još jedna sjajna predstava Vincea Cartera: 40 ubačaja i 8 skokova. Ključna je bila treća četvrtina koju je u tom periodu vrlo efikasni Toronto dobio sa 37:19.