Split CO - Geoplin Slovan: Igra mačke i miša

Bernard Jurišić • subota, 05.01.2008.

Split CO uvjerljivom je pobjedom protiv Geoplin Slovana otvorio 2008. godinu. U utakmici u kojoj su dominirali od prve minute, splitski su "žuti" slovensku momčad ostavili na -20 i najavili borbu za osmu poziciju koja vodi u završno doigravanje NLB lige...

Splićani su pobjednički otvorili novu godinu. Protiv Geoplin Slovana pred oko 800 gledatelja ni u jednom trenutku nisu doveli svoju uvjerljivu pobjedu u pitanje, iako su susret završili s neugodnih 18 izgubljenih lopti.

Slika 2 od 3.

Već krajem prve četvrtine, nakon nesportske osobne Klobučara, "žuti" su imali +10 (21:11). Razigrani Rudež bio je nerješiva enigma za slovensku momčad u prvom poluvremenu, a kad bi on bio udvojen, napadačke probleme efikasno su rješavali Perić i Garnett.

Serijom 10:0 "žuti" su došli do 35:18 u 13. minuti, a prednost bi bila i veća da Stipanović nije marljivo promašivao slobodna bacanja. Nakon što su gosti smanjili na 39:29, nova serija od 9:0 odvela je Split CO na uvjerljivih 48:29.

Kod Slovana glavnu su riječ vodili Amerikanci Clemons i Johnson, uz svesrdnu "potrošačku podršku" kapetana Novaka. Kakva je igra gostiju bila najbolje oslikava nula u rubrici asistencija na kraju prvog poluvremena.

Slika 3 od 4.

Drugi dio domaćini otvaraju vrlo dobro, nakon prekršaja u napadu i nesportske Johnsona "žuti" odlaze na najviših 58:33 u 25. minuti, a onda se opuštaju. Subotić daje kratak odmor Akinsu, a gosti predvođeni Clemonsom serijom 0:11 stižu na 63:51.

Ipak, drame u posljednjoj četvrtini nije bilo. Već na otvaranju prednost raste na 68:51, a usprkos petoj osobnoj Akinsa u 34. minuti, splitska momčad odigrala je ozbiljno do kraja i ubilježila visoku prednost.

I ovog puta Subotić je izrotirao svih 10 igrača koje je imao na raspolaganju, a prvo ime susreta bio je Damjan Rudež s 23 poena, 6 skokova i 4 asistencije. Kapetan Stipanović je uz 9 poena skupio i 12 skokova, a uobičajeno raznovrstan bio je Perić (12-4-3). Akins je uz 10 poena i 6 asistencija izgubio čak 5 lopti, a Marlon Garnett još se jednom svidio momčadskom igrom bez forsiranja i igre samo za svoju statistiku.