Sretan kraj za Staru damu

Ivana Spahija • subota, 12.01.2008.

Oba susreta prvog dana 18. kola Serie A završila su identičnim rezultatima, 1:1 su odigrali Catania i Juventus te Empoli i Reggina. Stara dama je u posljednjim trenucima otela pobjedu Sicilijancima, dok su Empoli i Reggina utakmicu riješili već u prvih pet minuta...

Nakon više od 20 godina Juventus se pojavio na gostovanju u Cataniji kod istoimenog kluba. Momčad sa sredine ljestvice dočekala je vjernog pratitelja vodećih Intera i Rome, a bajka se za goste iz Torina već pri samom početku utakmice kada su domaćini poveli pretvorila u noćnu moru. Ipak, Stara dama je po dobrom starom običaju dočekala sretan kraj i sa Siclije otišla kući s teško izvučenim bodom.

Prvu veću priliku u susretu imali su gosti, i to u desetoj minuti. Del Piero je izveo udarac iz kuta, najviši u skoku bio je Legrottaglie, ali je njegov udarac glavom završio iznad vratnice. Pet minuta kasnije Juventus je dočekao hladan tuš u obliku vodstva domaćina. Mascara je ubacio loptu u šesnaesterac, Spinesi je spretno izbjegao zaleđe i volejem svladao Buffona za vodstvo Catanije od 1:0.

Drugo poluvrijeme donijelo je odlučniju igru gostiju koji su krenuli po izjednačenje. U 55. minuti Marchionni je dodao za Del Piera koji je škaricama pokušao iznenaditi domaćeg vratara Polita, ali je taj udarac završio preko gola. Deset minuta nakon toga Marchionni je idealno uposlio Nedveda, čiji je udarac neutralizirala obrana Catanije.

Kad se činilo da će Catania neočekivano uzeti sva tri boda Juventusu, u 89. minuti dosuđen je jedanaesterac za Staru damu. Biagianti je u prostoru srušio Del Piera, koji je s bijele točke matirao Polita za konačnih 1:1 i spas Juventusa od poraza. Domaćini s druge strane mogu biti itekako nezadovoljni ovakvim raspletom jer im je pobjeda izmakla u posljednjim minutama utakmice.

Empoli i Reggina su klubovi kojima su očajnički potrebni bodovi za bijeg iz zone ispadanja. Empoli, koji se trenutno nalazi na 17. mjestu, kod kuće je dočekao Regginu, pretposljednji klub lige. Gosti su poveli već u drugoj minuti susreta, nakon velike pogreške u obrani Empolija, Missiroli je izbio sam ispred domaćeg vratara Ballija i dodao za Ceravola koji je loptu poslao u praznu mrežu i tako postigao svoj prvi pogodak u Serie A.

Tri minute kasnije dosuđena je najstroža kazna za Empoli. Cirillo je u prostoru gostiju srušio Buscea, a sudac je pokazao na bijelu točku, odakle je na 1:1 rezultat poravnao Saudati. Domaćinima se sreća osmjehnula i u 15. minuti kada je dosuđen novi jedanaesterac u njihovu korist. Cirillo je ponovno bio krivac, ovaj put je u šesnaestercu srušio Saudatija, a na njegovu veliku sreću, strijelac prvog pogotka nije uspio po drugi put u utakmici prevariti Campagnola, vratar gostiju obranio je njegov udarac s bijele točke.

U drugom poluvremenu opasniji su bili gosti koji su pokušavali doći do vrijedne pobjede. U 60. minuti Missiroli je odlično pronašao Cozzu čiji je udarac obranio Balli, a tri minute kasnije Stuani je probio po desnoj strani obrane Empolija, ali je i taj udarac neutralizirao Balli. Susret je tako završio podjelom bodova između ova dva kluba koji se nalaze u nezavidnoj situaciji i bore se za opstanak.

Serie A, 18. kolo: Empoli - Reggina 1:1, Catania - Juventus 1:1.