Domaćini pobjeđuju, Hrvati asistiraju

Ivana Spahija • subota, 19.01.2008.

Odigrane su prve dvije utakmice 19. kola Serie A koje su okončane identičnim rezultatima, u oba susreta domaćini su slavili s 2:1. Dan su obilježile asistencije dvojice hrvatskih nogometaša, Ivan Jurić je asistirao za pobjednički pogodak Genoe, a Saša Bjelanović je sudjelovao u izjednačujućem pogotku Torina protiv Fiorentine...

Fiorentina je kod kuće dočekala Bjelanovićev Torino koji se nalazi na rubu zone ispadanja. Iako su gosti najavljivali senzaciju, bodovi su ipak ostali u Firenzi gdje su domaćini upisali pobjedu rezultatom 2:1. Oba pogotka Viola postignuta su iz najstrožih kazni. Naš je nogometaš na terenu proveo svih 90 minuta.

Prva veća prilika u susretu pripala je domaćinima. U 18. minuti Montolivo je dobro uposlio Santanu koji je uputio udarac prema vratima Torina, ali je goste od pogotka paradom spasio Sereni. Tri minute kasnije vratara Torina je udarcem iz daljine pokušao iznenaditi i Vieri, ali bez uspjeha. U 45. minuti dosuđena je najstroža kazna za Fiorentinu. Di Loreto je povukao Mutua, a sudac je pokazao na bijelu točku. Vieri je poslao Serenija na suprotnu stranu i Violama donio vodstvo od 1:0.

U 57. minuti je Torino izjednačio na dosta upečatljiv način. Dosuđen je slobodan udarac za goste, Corini se namjestio na udarac i ubacio loptu u prostor, Bjelanović je loptu poslao do Grelle koji je rasparao mrežu Fiorentine za izjednačenje. U 75. minuti Mutu je ponovno pao u prostoru, krivac za to je ovaj put bio Lanna. Sudac je ponovno dosudio jedanaesterac za Viole, a Mutu je s bijele točke loptu prebacio preko Serenija za vodstvo i konačnu pobjedu Fiorentine od 2:1.

U drugoj utakmici dana, Genoa je kod kuće svladala Atalantu rezultatom 2:1. Ivan Jurić proveo je svih 90 minuta u dresu Genoe, a odigrao je važnu ulogu prilikom pobjedničkog pogotka momčadi iz Genove. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, iako su gosti iz Bergama vršili pritisak na vrata domaćeg vratara Rubinha. Najveću priliku u prvom dijelu Atalanta je imala u 27. minuti kada je Doni iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili nogometaši Genoe, u 55. minuti Sculli se našao sam ispred gola gostiju, ali je Atalantu od pogotka čudesno spasio vratar Coppola. U 65. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste, Konko je u prostoru srušio Floccarija, a Doni je pogotkom s bijele točke doveo Atalantu u vodstvo.

Genoa je uzvratila u 73. minuti, Borriello je izbio sam ispred Coppole i bez problema matirao gostujućeg vratara za izjednačenje. Akcija koja je odlučila pobjednika susreta odigrala se u 84. minuti. Jurić je s desne strane odlično poslužio Figuerou, koji je glavom loptu poslao u mrežu Atalante za konačnih 2:1 i veliku pobjedu Genoe.

Serie A, 19. kolo: Genoa - Atalanta 2:1, Fiorentina - Torino 2:1.