Izjednačeni Mađari i Šveđani

Ivan Ambroš • utorak, 22.01.2008.

Posljednji susret prvog kola skupine II odigrali su Mađarska i Švedska. Nakon rezultata 27:27 (16:14) podijelili su bodove, tako da su i dalje na ljestvici ostali bodovno izjednačeni, sada s po tri boda svaki.

Mađari su golom Ivancsika prvi došli do tri gola razlike - 4:1. Do odmora su uspjeli zadržati prednost i prvo poluvrijeme zaključiti rezultatom 16:14. U drugom dijelu Šveđani rade nevjerojatnu seriju od 7:0 i u 43. minuti rezultat je 20:24. Mađari u posljednjim minutama uspijevaju izjednačiti na 26:26 i zabiti gol za vodstvo u 59. minuti. No ni to nije bila točka na i jer Šveđani samo šest sekundi prije kraja golom Lennartssona zaključuju utakmicu rezultatom 27:27.

U susretu čije je prvo poluvrijeme pripalo Mađarima, a drugo Šveđanima, nije samo konačni rezultat bio izjednačen. I najbolji strijelci momčadi su postigli isti broj golova, a i vratari su bili izjednačeni po učinkovitosti. Po osam golova su postigli Ivancsik i Ahlm. Fazekas je zabilježio 13 obrana (37%), a Svensson 14 (36%).