Jug - Mornar: Gostima ni traga

Hrvoje Vuković • utorak, 29.01.2008.

Nakon što im je vatrena stihija progutala svu opremu na putu za Dubrovnik prošle subote, vaterpolisti Mornara danas su odigrali odgođenu prvenstvenu utakmicu prvog kola Superlige protiv Juga, no kako su je odigrali, možda bi bilo bolje da se nisu uopće pojavili...

JUG CO – MORNAR BS 17:5 (2:1, 4:1, 8:3, 3:0)

Dubrovnik, Bazen u Gružu, Superliga, 1.kolo

Jug CO: Vićan, Hrošik, Bošković 4, Šutalo, Joković 3, Smodlaka 1, Marković 3, Bušlje 1, Sukno I. 2, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Car, Sukno S. 2, trener: Nikolić

Mornar BS: Brzica, Burić, Marinić-Kragić, Čorušić, Mataić, Bobanović, Delić, Vojković, Bošković 1, Krnić 1, Marelja, Kovačić – Pavlina 1, Ban 1, Bebić 1, trener: Kreković

Igrač više: Jug CO 4/9, Mornar BS 2/9
Peterci: Jug CO 1/2, Mornar 1/1
Suci: Štampalija, Copić (Šibenik)

Splićani su znali da ih u Gružu očekuje teška utakmica protiv Jugaša koji kod kuće ne znaju za poraz niti u jednom natjecanju ove sezone. No, unatoč snazi domaćina mnogi su očekivali barem jak otpor Mornara, koji je u ovoj utakmici potpuno podbacio. Splićani su tek nešto odigrali u prvoj četvrtini koju Jug dobiva sa 2:1, da bi potom do poluvremena prednost narasla na četiri razlike.

U trećoj dionici uslijedio je pravi potop, a Jugovi su igrači u tom periodu zabili čak osam pogodaka i potpuno razbili goste. Do kraja susreta izabranici Emila Nikolića samo su povećali prednost i na kraju slavili s uvjerljivih 17:5. Najraspoloženiji u redovima Dubrovčana bili su Bošković sa četiri te Joković i Marković sa po tri pogotka.