Što ne može Inter, može Napoli

Ivana Spahija • subota, 02.02.2008.

U prva dva susreta 21. kola Serie A obje pobjede upisali su domaćini. U prošlom kolu nogometašima Intera nije pošlo za rukom pronaći put do mreže Udinesea, a samo tjedan dana kasnije Napoli je zahvaljujući raspoloženom Lavezziju deklasirao momčad iz Udina. Palermo je minimalnom pobjedom uzeo bodove Livornu...

Dario Knežević odigrao je svih 90 minuta u porazu svog Livorna protiv Palerma. Momčad sa Sicilije je s minimalnih 1:0 svladala goste iz Livorna i tako uzela tri boda iz ovog susreta. Domaćini su priliku za vodstvo propustili u devetoj minuti, Guana je dobro uposlio Amaurija, ali je na mjestu bio gostujući vratar Amelia. Livorno je veliku priliku propustio pri samom kraju prvog poluvremena. U 45. minuti dosuđen je jedanaesterac za goste, a najstrožu kaznu nije realizirao Tavano, čiji je udarac s bijele točke obranio Fontana.

I drugo poluvrijeme bolje su otvorili domaćini i bilo je samo pitanje trenutka kad će doći u vodstvo. U 49. minuti Miccoli je odlično proigrao za Zaccarda, Amelia je izišao s vratiju Livorna, a Zaccardo je pucao pokraj gola. Palermo je poveo u 77. minuti, nakon odbijene lopte iz udarca iz kuta, Miccoli je s ruba šesnaesterca matirao Ameliju za vodstvo i konačnu pobjedu domaćina od 1:0.

U drugoj utakmici dana, Napoli je kod kuće sa sigurnih 3:1 nadigrao Udinese. Što nije uspjelo velikom Interu u susretu 20. kola, uspjelo je Napolitancima, sam Lavezzi je dva puta tresao mrežu teškog protivnika. Domaćini su poveli već u trećoj minuti susreta i to ponajprije zbog velike pogreške u obrani Udinesea. Udarac Lavezzija u vlastitu je mrežu nespretno skrenuo branič gostiju Zapata. Udinese je uzvratio samo šest minuta kasnije, a rezultat je na 1:1 svojim pogotkom poravnao Pepe. Domaćini su u 37. minuti ostali s igračem manje, izravni crveni karton zaradio je Cannavaro zbog grubog prekršaja na Zapati.

Igrač manje nije nimalo obeshrabrio raspoložene domaćine koji su u drugom poluvremenu krenuli po pobjedu. U međuvremenu je i Udinese ostao s deset igrača na terenu, zbog drugog žutog kartona ranije od planiranog u svlačionicu je morao Pepe. Domaćini su svoje dvije minute "slave" dočekali u 74. minuti. Odličan udarac Lavezzija s 25 metara udaljenosti bio je pretežak zalogaj za gostujućeg vratara Handanovića, a Napoli je poveo s 2:1. Minutu nakon toga ponovno se iskazao raspoloženi Lavezzi koji je po drugi put u susretu matirao slovenskog vratara za konačnih 3:1 i veliku pobjedu Napolija koja ga stavlja na deveto mjesto na ljestvici. Udinese je trenutno na petom mjestu.

Serie A, 21. kolo: Palermo - Livorno 1:0, Napoli - Udinese 3:1.