Dino Rađa odlučio grčki derbi

Karlo Dževerlija • utorak, 16.01.2001.

Nedjeljno je kolo grčkog košarkaškog prvenstva ponudilo "majku svih derbija", sukob dvaju divova - Olympiakosa i Panathinaikosa. Pobjednika je odlučio treći div - Dino Rađa koji je 1999. napustio Panathinaikos nakon osvajanja grčkog prvenstva te se nakon zadarske epizode odlučio odjenuti crveni dres ljutog suparnika. Hrvatska zvijezda predvodila je Olympiakos u neupitnoj i čistoj 86:78 pobjedi. Uzalud je Obradović mjenjao centre, niti Rebrača niti Rogers nisu uspjeli zaustaviti dominantnog Dina da ubaci 24 koša šutirajući pritom 9/14 iz polja i 6/8 slobodnjake. Dodao je 16 skokova, 2 ukradene i 2 asista. Zahvaljujući brzim kontrama koje je inicirao Rađa, a uz pomoć jedan na jedan sposobnosti, realizirao Dimitris Papanikolaou Olympiakos je na poluvrijeme otišao sa +10 (47:37) te vodstvo povećao na +17, četiri minute do kraja treće.

Papanikolau je završio na 15 koševa i 5 skokova, David Rivers na 14 koševa i kapetan Milan Tomić na 12. Za Panathinaikos su Bodiroga i Rebrača ubacili po 20. Nije bilo dovoljno. Ova pobjeda je zacemetirala Olympiakos na drugom mjestu (11-1), pobjedu iza "savršenog" Peristeria (12-0).

U Europi Olympiakos također stoji vrlodobro - uz omjer 7-2 kolo prije kraja imaju velike šanse za broj jedan u skupini. Zadnje im kolo donosi gostovanje kod slabašnog Hapoela kojeg su u Grčkoj pobijedili 30-tak razlike. Ta bi im pobjeda osigurala čelo skupine, a čak i u slučaju poraza ostaju prvi ako Real u Madridu pobijedi Olimpiju.