Mutu spasio Viole, ozljeda Bjelanovića

Ivana Spahija • nedjelja, 17.02.2008.

Iako je prethodni dan ponudio sve "važne" utakmice 23. kola Serie A, ni u nastavku nije nedostajalo uzbuđenja. Fiorentina je napokon došla do sva tri boda, Viole su u Firenzi svladale Cataniju. Nakon dugo vremena, uspješan je bio i Lazio koji je na Olimpicu došao do pobjede nad Atalantom. Naš Saša Bjelanović ozlijedio se u susretu Torina protiv Siene...

Fiorentina je, nakon niza loših rezultata, napokon uspjela doći do pobjede. Viole su na domaćem terenu svladale momčad Catanije rezultatom 2:1. U prvom poluvremenu agresivno su krenuli domaćini, a posebno se istaknuo Adrian Mutu koji je imao nekoliko prilika za pogodak. U 19. minuti Rumunj je udarcem iz voleja potražio mrežu gostiju, ali je gostujući vratar Polito tu loptu izbacio u korner. Osam minuta nakon toga Mutu je ponovno pokušao iznenaditi Polita, ali je ovaj put neprecizno gađao pokraj gola.

Fiorentina je do vodstva došla u 40. minuti susreta. Santana je ubacio loptu u prostor, a Kuzmanović je glavom matirao Polita za vodstvo Viola od 1:0. Tri minute nakon toga ponovno je u akciji bio raspoloženi Mutu, škaricama je pokušao povećati vodstvo domaćina, ali je taj njegov udarac završio malo iznad vratnice gola Catanije.

Početak drugog poluvrmena također je pripao nogometašima Fiorentine, ali su gosti sa Sicilije ipak došli do izjednačujućeg pogotka. Igrala se 60. minuta, Vargas je odlično primio loptu na rubu šesnaesterca i silovitim udarcem svladao Fiorentinina vratara Avramova, koji je u prvom dijelu zamijenio ozlijeđenog Freya. Utakmica je konačno rješenje dobila u 71. minuti, a Mutu se zasluženo upisao u strijelce i svojim pogotkom postavio konačan rezultat na 2:1 za vrlo vrijedna tri boda Fiorentini.

Udinese je na gostovanju kod Reggine upisao pobjedu rezultatom 3:1, domaćini u cijelom susretu nisu teže zaprijetili gostima iz Udina. Mreža Reggine načeta je već u osmoj minuti, D'Agostino je izveo slobodan udarac, a loptu je prihvatio Pepe koji je bez problema svladao domaćeg vratara Campagnola.

Iako su u drugom poluvremenu nešto opasniji bili domaćini, povećanje vodstva Udinesea uslijedilo je u 63. minuti. Inler je idealno uposlio Di Natalea, koji je pogodio mrežu Campagnola za 2:0 Udinesea. Reggina je uzvratila u 76. minuti, a mrežu gostiju zatresao je Modesto. Točku na i pobjede Udinesea stavio je Di Natale pogotkom u 93. minuti susreta za konačnih 3:1 i nova tri boda Udineseu koja ga stavljaju na šesto mjesto na ljestvici.

Bolje dane u prvenstvu dočekao je i Lazio, nebesko - plavi su na Olimpicu s visokih 3:0 svladali solidnu momčad Atalante, a čak dva pogotka domaćina postignuta su iz najstrožih kazni. Lazio je do prvog vodstva došao u 26. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za domaćine nakon prekršaja Coppole nad Manfredinijem, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Lazijev napadač Rocchi.

Slika 1 od 2.

U 56. minuti vodstvo domaćina se povećalo na 2:0. Mauri je sa sredine terena loptu poslao prema prostoru gostiju, Pandev je uputio udarac kojeg je Coppola odbio, ali je iz drugog pokušaja Pandev uspio svladati gostujućeg vratara za 2:0 Lazija. U 87. minuti dosuđen je novi jedanaesterac za domaćine, ovaj put prekršaj nad Bianchijem skrivio je Bellini, a Rocchi je ponovno bio precizan i s bijele točke svladao Coppolu za konačnu pobjedu Lazija od 3:0.

Palermo je na domaćem terenu svladao fenjeraša Cagaliarija rezultatom 2:1, a sva tri gola postigli su domaćini. Palermo je do vodstva došao u 23. minuti zahvaljujući pogotku Cavanija. U 45. minuti domaćini su povisili vodstvo na 2:0, Cassani je odlično asistirao Jankoviću, koji je matirao gostujućeg vratara Storarija. Strijelac prvog pogotka za Palermo, Cavani, upisao se i u strijelce gostujuće momčadi. U 51. minuti, nakon izvedenog udarca iz kuta u prostoru Palerma, Cavani je glavom nespretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu i postavio konačan rezultat na 2:1 za Palermo.

Jednu od rijetkih pobjeda u prvenstvu upisala je i momčad Empolija, koja je na gostovanju u Napulju slavila rezultatom 3:1. Gosti su do vodstva došli u 21. minuti, a mrežu Napolija zatresao je Pozzi nakon asistencije Giovinca. Domaćini su do izjednačenja došli u 37. minuti, a rezultat je na 1:1 svojim pogotkom poravnao Mannini. Novo vodstvo Empoliju donio je Pozzi pogotkom u 65. minuti, a konačan rezultat je na 3:1 postavio Budel pogotkom u 81. minuti susreta. Empoli se nakon ove pobjede nalazi na 16. mjestu na ljestvici, nešto dalje od zone ispadanja.

Gradski derbi između Genoe i Sampdorije završio je minimalnom pobjedom Sampdorije, a "gosti" u ovom susretu do pobjede su došli tek pri samom kraju. Naš Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta u dresu Genoe. Pobjednička akcija Sampdorije odigrala se u 88. minuti. Cassano je s lijeve strane poslao idealnu loptu do Maggija, koji je s lakoćom svladao domaćeg vratara Rubinha za pobjedu gostiju od 1:0 koja Sampdoriju stavlja na visoko sedmo mjesto na ljestvici.

Susret bez pogodaka odigrali su Siena i Torino, a loša vijest koju donosi ova utakmica je ozljeda našeg Saše Bjelanovića. Naš je nogometaš u igru ušao u 75. minuti, a na terenu je proveo samo četiri minute te je zbog ozljede zamijenjen već u 79. minuti susreta. Još nije poznato o kakvoj se vrsti ozljede radi.

Serie A, 23. kolo: Fiorentina - Catania 2:1, Genoa - Sampdoria 0:1, Lazio - Atalanta 3:0, Napoli - Empoli 1:3, Palermo - Cagliari 2:1, Reggina - Udinese 1:3, Siena - Torino 0:0.