Cassano razveselio bivše suigrače

Ivana Spahija • nedjelja, 24.02.2008.

Susreti 24. kola Serie A donijeli su dosta iznenađenja i neočekivanih rezultata. U derbiju kola između Rome i Fiorentine minimalnu pobjedu odnijeli su Vukovi zahvaljujući pogotku Cicinha. Inter je u Genovi podijelio bodove sa Sampdorijom, a gostima je pobjedu odnio bivši igrač Rome, Antonio Cassano. Lazio je neočekivano poražen od Cagliarija, a Genoa je u golijadi nadigrala Udinese...

Roma je na Olimpicu s minimalnih 1:0 svladala neugodnu Fiorentinu, a Vukovi su tako nastavili niz dobrih rezultata, smanjili zaostatak za Interom i "pobjegli" trećeplasiranom Juventusu. Susret su agresivnije otvorili gosti koji su već u desetoj minuti zaprijetili vratima Donija. Semioli je odlično proigrao za Vierija koji je imao gotovo stopostotnu priliku za pogodak, ali je nespretno pucao visoko iznad gola. Roma je vratima gostiju ozbiljnije zaprijetila tek u 38. minuti. Totti je pobjegao obrani Fiorentine i dodao za Tonetta, čiji je odličan udarac krajnjim naporima uspio obraniti Frey. Viole su pokušale uzvratiti dvije minute kasnije, a udarac Mutua odlično je skinuo Doni. Rumunjski se nogometaš prilikom pada i ozlijedio te je iznesen s terena.

U nastavku su bolje krenuli Vukovi, znajući da nemaju što kalkulirati ukoliko se žele približiti vodećem Interu, ali i udaljiti od Juventusa. U 47. minuti Vučinić se odlično oslobodio na desnoj strani i ubacio za Tottija koji je bio u idealnoj prilici za pogodak, ali je dosuđeno zaleđe rimskog kapetana.

Ipak, trud se nogometašima Rome isplatio u 54. minuti. Cicinho je loptu poslao do De Rossija čiji su udarac blokirali braniči Fiorentine. Ipak, lopta se ponovno našla ispred Cicinha, koji ju je ovaj put pospremio u mrežu Freya za vodstvo Rome od 1:0. Gosti su do izjednačenja pokušali doći u 59. minuti, Vieri je dobro ubacio za Kuzmanovića kada je Doni već bio svladan, ali je nepreciznost gostujućeg veznjaka spasila Romu od pogotka. Susret je tako završio minimalnom pobjedom Rome, koja se učvrstila na drugom mjestu na ljestvici s četiri boda prednosti ispred trećeplasiranog Juventusa.

Vodeći Inter razočaran se vraća s gostovanja u Genovi, gdje je sa Sampdorijom podijelio bodove u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Crno-plavima je pobjedu oduzeo raspoloženi Antonio Cassano, a Inter se od poraza spasio tek desetak minuta prije kraja utakmice. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, a domaćini su u nekoliko navrata imali priliku za vodstvo. Najveću od njih propustio je Cassano u 33. minuti kada je njegov udarac s ruba šesnaesterca vrhovima prstiju obranio Julio Cesar.

Ni u drugom poluvremenu nije bilo ništa drugačije, gostujući braniči imali su podosta problema s nasrtajima Cassana i Suaza, koji su se sve češće približavali vratima Julija Cesara. Sampdoria je do vodstva došla u 65. minuti, Sammarco je odlično uposlio Cassana, koji je loptu poslao pod gredu gola gostiju. Cassano je u 75. minuti iznesen s terena zbog grubog prekršaja Rivasa. Nakon toga igra Sampdorije se vidno primirila, a Inter je to iskoristio u 76. minuti kada je Crespo glavom pogodio mrežu Castellazzija za konačnih 1:1 i podjelu bodova iz ovog dvoboja. Inter i dalje ostaje vodeća momčad prvenstva, ali se njegova prednost u odnosu na Romu smanjila na devet bodova.

U golijadi na stadionu Friuli u Udinama, Genoa je domaćina Udinese svladala rezultatom 5:3. Naš Ivan Jurić u igri je proveo samo tri minute, u 90. minuti je na terenu zamijenio Fabiana. Golijadu je započeo Leon, koji je pogotkom u devetoj minuti Genoi donio prednost od 1:0. U nastavku su dosuđena čak dva jedanaesterca za domaćine, jednog je u 28. minuti realizirao Di Natale, a isti je igrač deset minuta kasnije s bijele točke donio Udineseu preokret i vodstvo od 2:1.

Prije kraja prvog dijela, točnije u 42. minuti, gosti su ipak došli do izjednačenja, a rezultat je na 2:2 svojim pogotkom poravnao Sculli. Novi preokret u susretu dogodio se u 54. minuti, Borriello je Genoi donio prednost od 3:2. Domaćini su uzvratili u 72. minuti, a strijelac za novo izjednačenje bio je Floro Flores. Borriello se u 77. minuti ponovno upisao u strijelce za goste, nakon asistencije Leona, zatresao je mrežu Udinesea za vodstvo Genoe od 4:3. Isti je igrač konačno presudio domaćinima u 85. minuti pogotkom za svoj hat trick i veliku pobjedu Genoe od 5:3.

Livorno našeg Darija Kneževića na domaćem je terenu poražen od Napolija rezultatom 2:1, a naš je nogometaš u igri proveo svih 90 minuta. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, prvi su u vodstvo došli gosti pogotkom Calaija u 58. minuti. Livorno je uzvratio u 74. minuti, a mrežu Gianella je iz slobodnog udarca zatresao Diamanti za izjednačenje od 1:1. Taj je rezultat trajao sve do 92. minute kada je Calaio po drugi put u susretu zatresao mrežu Livorna za konačnih 2:1 i vrijedna tri boda Napoliju.

Vrijednu pobjedu upisala je i momčad Empolija, koja je kod kuće svladala Cataniju rezultatom 2:0. Empoli se s ova tri boda znatno odmaknuo od zone ispadanja u kojoj se nalazio do sada. Domaćini su poveli u 36. minuti susreta, Giovinco je iskoristio pogrešku gostujućeg braniča Terlizzija i zatresao mrežu Polita. Konačan je rezultat na 2:0 postavio Budel pogotkom u 78. minuti susreta.

Jednu od rijetkih pobjeda upisao je i fenjeraš Cagliari, na domaćem terenu svladavši Lazio. Domaćini su polovicu drugog poluvremena bili s deset igrača jer je crveni karton zaradio Fini, ali ni to ih nije omelo da uzmu bodove "na papiru" jačem protivniku. Utakmica je odlučena tek u 88. minuti, nakon ubačaja sa strane, Matri je glavom matirao gostujućeg vratara Ballottu i donio Cagliariju vrijednu pobjedu od 1:0. Tako se situacija na dnu ljestvice polako komplicira, s obzirom na to da momčad sa Sardinije zaostaje samo tri boda za Parmom, a vrlo blizu su i Reggina te Siena.

Atalanta je na domaćem terenu u Bergamu ugostila Sienu s kojom je podijelila bodove. Susret je završio rezultatom 2:2, a sve je riješeno već u prvom dijelu, u kojem su gosti imali vodstvo od 2:0, ali ga nisu uspjeli sačuvati. Siena je povela u 32. minuti zahvaljujući pogotku Bertotta, a osam minuta nakon toga Locatelli je povisio vodstvo gostiju na 2:0. Atalanta je uzvratila u 42. minuti, a vodstvo Siene je na 2:1 smanjio Floccari. Isti je igrač tri minute kasnije zatresao mrežu Manningera za konačnih 2:2 i podjelu bodova iz ovog dvoboja.

Posljednja utakmica dana donijela je dvoboj Milana i Palerma. Rossoneri su na San Siru upisali pobjedu rezultatom 2:1, a domaćine je od remija spasio Filippo Inzaghi pogotkom u posljednjim trenucima susreta. Naš Dario Šimić je svih 90 minuta proveo na klupi Milana. Palermo je do ranog vodstva došao već u devetoj minuti. Na dugu loptu upućenu iz pozadine zakasnio je Amauri, ali se na pravom mjestu našao Bresciano, koji je nadskočio svog čuvara Kaladzea i loptu pospremio u mrežu Kalca.

Milan je uzvratio u 24. minuti. Kaka je na lijevoj strani dobro pronašao Ambrosinija, koji je loptu poslao u mrežu gostujućeg vratara Fontane za izjednačenje. Tako je bilo sve do 90. minute kada je Inzaghi svojim pogotkom odlučio pobjednika susreta. Pippo je pobjegao gostujućim braničima i glavom pogodio mrežu Palerma za konačnih 2:1 i pobjedu Milana. Nogometaši Palerma su uzalud protestirali, uvjereni da se Inzaghi našao u zaleđu, ali je sudac priznao pogodak i Milanu donio sva tri boda koja ga stavljaju na četvrto mjesto na ljestvici, crveno - crni imaju jedanak broj bodova kao i Fiorentina.

Serie A, 24. kolo: Roma - Fiorentina 1:0, Sampdoria - Inter 1:1, Udinese - Genoa 3:5, Livorno - Napoli 1:2, Empoli - Catania 2:0, Cagliari - Lazio 1:0, Atalanta - Siena 2:2, Milan - Palermo 2:1.