Cibona s PAF-om, Splićani blizu pobjedi u Ateni

Ivan Varat • četvrtak, 18.01.2001.

Tunji Awojobi bio je najborbeniji "cibos" (dp)

Cibona VIP poražena je u Belgiji od Charleroi u utakmici posljednjeg, desetog kola Eurolige koja nije odlučivala o ničemu jer su "cibosi" i prije ove utakmice osigurali nastup u osmini finala. Trebali su "cibosi" ovu pobjedu za dodatno samopouzadnje i potvrdu izlaska iz krize nakon pobjede nad Zadrom, no ipak su pretrpjeli još jedan udarac. U drugoj četvrtini "vukovi" su vodili i sa 12 razlike (38:26), no u nastavku su totalno dotučeni. U osmini finala Cibona će igrati sa pobjednikom A skupine, talijanskim PAF Fortitudom našeg Stojka Vrankovića (13 poena) koji je u izravnom dvoboju za prvo mjesto u Bologni pobjedio grčki Peristeri. Zadar je na oproštaju od ovogodišnje Eurolige u Jazinama dočekao Žalgiris koji je slavio sa 87:86 iako su Zadrani samo minutu prije kraja vodili sa devet poena razlike.

Fibina Suproliga stigla je do 11. runde, a naš predstavnik Split CO u četvrtak je gostovao u Ateni kod prvaka Europe Panathinaikosa. Usprkos porazu od 64:60, splitski "žuti" još su jednom pokazali da su naša najuspješnija momčad u Europi ove sezone.