Sanji i Nataliji treće pojedinačno zlato

Maja Giljanović • subota, 01.03.2008.

Drugog dana Prvenstva Hrvatske koje se u organizaciji splitskih plivačkih klubova Jadrana, Grdelina, Mornara i Poška održava na 25-metarskom bazenu u Poljudu Sanja Jovanović i Natalija Khudyakova novim su se pobjedama nakon jučerašnjih po dvije promovirale u prva imena natjecanja...

Aktualna je svjetska rekorderka s Europskog prvenstva u malim bazenima u Debrecenu, 21-godišnja Dubrovčanka s vremenom 59.54 nakon 50 slobodno i 50 leđno jučer osvojila i naslov prvakinje Hrvatske na 100 leđno dok je godinu starija članica zagrebačke Mladosti treće zlato nakon 200 delfin i 400 slobodno osvojila na 200 slobodno u vremenu 1:59.58.

Monika Babok iz sisačkog je Janafa, pak, drugi naslov uzela pobjedom na 50 delfin (27.12), a Splićanka u bojama riječkog Primorja CO Smiljana Marinović je svoje drugo zlato prvenstva osvojila na 200 metara prsno (2:32.57).

400 mješovito je pripalo Nikolini Sabo iz Zagrebačkog plivačkog kluba (5:02.34), 16-godišnja je Sanja Milojević s 1:14.43 bila najbrža na 100 metara slobodno plivačica s invaliditetom, a štafeta Primorja u sastavu Matea Peteh/Iva Grivičić/Željana Knežević/Smiljana Marinović je osvojila 4x100 slobodno (3:49.79).

U muškoj su se konkurenciji drugim naslovom prvaka redom nagradili: Mario Todorović (ZPK) na 50 delfin (23.33), Vanja Rogulj (Mladost) na 200 prsno (2:13.76), Ivan Tolić (ZPK) na 100 leđno (55.49) i Saša Imprić (Mladost) na 400 metara mješovito (4:23.77).

200 slobodno je otišlo u Rijeku Dominiku Stragi (1:48.45), 100 metara plivača s invaliditetom u vremenu 1:07.99 14-godišnjem Marku Mihociju, a 4x100 slobodno štafeti Mladosti 1 (druga je, pak, diskvalificirana zbog nepravilnog starta) u sastavu Igor Čerenšek/Hrvoje Capan/Dinko Matić/Saša Imprić (3:19.23).

Prvenstvo se nastavlja sutrašnjim kvalifikacijama u 9.30, a finalne su utrke (njih po sedam u obje konkurencije) na rasporedu od 17.30 sati.