Hrvatski trio nezaustavljiv

Petar Plevnik • ponedjeljak, 03.03.2008.

Protekli vikend na europskim travnjacima nije donio previše dobrih vijesti kada su u pitanju nastupi hrvatskih reprezentativaca. Zato su s odličnim igrama nastavili Antun Dunković, Andrej Kerić i Srđan Lakić, koji su se drugo kolo zaredom upisali u strijelce...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju bez pogodaka protiv Wigana.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - bez većeg učinka odigrao svih 90 minuta u porazu na gostovanju kod Evertona.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede za Dudua je ova sezona završena.

Francuska

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za sastav u domaćem porazu protiv Lyona.

Jerko Leko (Monaco) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Valenciennesa.

Nikola Pokrivač (Monaco) - zamijenjen u 65. minuti susreta.

Vedran Runje (Lens) - vratio se na vrata Lensa u domaćem dvoboju protiv Toulousea, u kojem je jednom morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za momčad na gostovanju u Nantesu.

Kristijan Polovanec (Libourne) - s klupe za pričuve promatrao remi s Nantesom.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Cagliarija.

Dario Knežević (Livorno) - do 69. minute sudjelovao u domaćoj pobjedi nad Cataniom.

Dario Šimić (Milan) - s tribina San Sira promatrao dvoboj s Laziom.

Saša Bjelanović (Torino) - zbog ozljede nije konkurirao za dvoboj sa Sampdoriom.

Igor Budan (Parma) - do 57. minute sudjelovao u teškom porazu kod Rome, propustio dvije dobre prigode kod rezultata 0:0.

Ivan Rajčić (Bari) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Albinoleffea.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - daleko najopasniji igrač Borussije u Bremenu. Domaći vratar Wiese sjajnom je intervencijom spriječio siguran pogodak, da bi u nastavku susreta njegov slobodni udarac završio na gredi.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Werdera, zaradio žuti karton.

Ivan Rakitić (Schalke) - loše izdanje protiv Bayerna, možda i najlošije ove sezone. Zamijenjen u 61. minuti susreta.

Ivica Olić (HSV) - do 74. minute sudjelovao u uvjerljivoj domaćoj pobjedi nad Eintrachtom.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minutu u domaćoj pobjedi nad Duisburgom. Neopreznim startom skrivio evidentan 11-erac, no na njegovu sreću sudac se nije oglasio.

Ivan Klasnić (Werder) - zamijenjen u 63. minuti, kod rezultata 0:0 propustio dobru prigodu za pogodak.

Jurica Vranješ (Werder) - do 81. minute sudjelovao u pobjedi nad Borussijom, dobio žuti karton.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - zbog ozljede i dalje izvan konkurencije za momčad.

Bojan Vručina (Duisburg) - od 65. minute dobio prigodu na gostovanju u Berlinu, no do kraja susreta protiv Herthe uspio tek napraviti žuti karton.

Leon Benko (Nürnberg) - nije konkurirao za sastav u gostujućem porazu u Hannoveru.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Rostocku i zaradio žuti karton.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - susret protiv Stuttgarta odgođen je.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - susret protiv Stuttgarta odgođen je.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - susret protiv Stuttgarta odgođen je.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za sastav.

Ivica Banović (Freiburg) - susret Freiburga i Mainza na rasporedu je u ponedjeljak.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - zbog kartona propustio susret s Kölnom.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - nije konkurirao za sastav.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije konkurirao za sastav u dvoboju protiv Murcije.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Numanciom.

Austrija

Mario Tokić (Rapid) - zbog ozljede nije konkurirao za sastav.

Marijo Bazina (Rapid) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Sturma i pogotkom u 85. minuti potvdio pobjedu svog sastava.

Niko Kovač (Salzburg) - susret Salzburga i Wackera odgođen je za srijedu.

Manuel Pamić (Salzburg) - susret Salzburga i Wackera odgođen je za srijedu.

Silvije Čavlina (LASK) - susret LASK-a i Austrije odgođen je za srijedu.

Marijo Mijatović (LASK) - susret LASK-a i Austrije odgođen je za srijedu.

Željko Pavlović (Wacker) - susret Salzburga i Wackera odgođen je za srijedu.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - od 70. minute sudjelovao u porazu na gostovanju kod Anderlechta.

Mario Carević (Lokeren) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Moeskroena.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - nije konkurirao za dvoboj protiv Lokerena.

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao cijeli susretu protiv Waregema i drugi tjedan zaredom upisao se u strijelce.

Nikica Jelavić (Waregem) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Mechelena.

Ivan Leko (Club Brugge) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Charleroia.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede ne konkurira za sastav.

Ivan Milas (Eupen) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad Unionom.

Dario Smoje (Gent) - s klupe za pričuve promatrao pobjedu na gostovanju kod Roselarea.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - jedinim pogotkom na susretu postignutim u 70. minuti donio svojoj momčadi tri boda na gostovanju u Zlinu.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - nakon dugo vremena bivši hrvatski reprezentativac konkurirao je za momčad, kao rezerva vrataru Sifakosu.

Dario Krešić (Panionios) - zauzeo mjesto među vratnicama na gostovanju u Xanthiju i primio jedan pogodak.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi nad Xanthijem.

Mario Galinović (Panathinaikos) - jednom kapitulirao u derbiju protiv AEK-a, koji je završio bez pobjednika.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - nije konkurirao za sastav.

Darko Miladin (Ergotelis) - zbog ozljede nije konkurirao za dvoboj protiv PAOK-a.

Mario Budimir (Ergotelis) - odigrao posljednjih osam minuta u domaćoj pobjedi nad PAOK-om.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - odigrao posljednjih devet minuta u gostujućoj pobjedi kod Levadeiakosa.

Ante Tomić (Xanthi) - do 67. minute sudjelovao u domaćem porazu od Panioniosa.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Twentea.

Srđan Lakić (Heracles) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Groningenu i pogotkom u 77. minuti donio svojoj momčadi sva tri boda.

Turska

Gordon Schildenfeld (Besiktas) - nije sudjelovao u derbiju protiv Galatasaraya.

Igor Gal (Rizespor) - nije sudjelovao u dvoboju protiv Genclerbirligi.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Dnjepr Dnjepropetrovsk) - nije konkurirao za dvoboj protiv Dinama.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - nije sudjelovao u gostujućem porazu kod Metalista u Harkovu.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za sastav u domaćem porazu protiv Naftovika.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - s klupe za pričuve promatrao remi na gostovanju kod kijevskog Arsenala.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - s kapetanskom trakom na ruci svih 90 minuta predvodio Šahtar do uvjerljive pobjede protiv Zakarpatje.