Šibenik NCP - Mornar BS: Brkić donio pobjedu domaćinima

Ivana Jurica • srijeda, 05.03.2008.

Sve do dvije minute prije kraja vaterpolisti Mornara vodili su u Crnici i bili su blizu osvajanja bodova, no tada se razigrao Edi Brkić te je s tri uzastopna gola bodove ostavio na domaćem bazenu (13:11)…

Šibenik NCP - Mornar BS 13:11 (1:3, 3:4, 5:2, 4:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja: 150

Šibenik NCP: Petričević (14 obrana), Španja, Jelača, Letica, Petković 3, Zeljak, Rončević 2, Brkić 5(2), Vrbičić 2, V. Burić, Paškvalin, Samodol, Jukić, Čule 1, trener: Denis Seferović

Mornar BS: Brzica (10 obrana), D. Burić 1, Marinić Kragić, Čorušić 3, Matajić, Bobanović, Jurišić, Vojković, Bošković 5, Jerković, Delić, Kovačić 1, Ban 1, Bebić, trener: Joško Kreković

Igrač više: Šibenik NCP 2/3, Mornar BS 4/6
Peterci: Šibenik NCP 2/2, Mornar BS -
Tri osobne pogreške: Petković 23.
Suci: N. Curić i M. Savinović (oba Dubrovnik)

Domaći su u utakmicu krenuli bez prvog vratara Dalibora Perčinića koji brani za reprezentaciju Makedonije na olimpijskim kvalifikacijskom u Rumunjskoj, pa je na vrata stao Luka Petričević, dok je u pričuvi bio 17-godišnji Ivan Jukić. Na klupi nije bilo ni trenera Tucka koji je kažnjen s tri utakmice nevođenja svoje momčadi s klupe zbog crvenog kartona na subotnjoj utakmici s Mladosti. Splićanima je zbog ozljede nedostajao Jure Marelja.

Već od prvog napada bilo je vidljivo da su gosti bolje ušli u utakmicu. Alen Bošković u prvoj je četvrtini čak tri puta naciljao Petričevićevu mrežu, dok su Šibenčani tek jednom, preko kapetana Bore Rončevića, pogodili mrežu splitskog vratara Brzice.

Sigurno su Splićani održavali svoju prednost u nastavku. Igralo se gol za gol. Petković je smanjio na 2:3, no već u idućem napadu Ban je iskoristio igrača više i svojoj momčadi donio dva pogotka prednosti. Veteran Vrbičić smanjio je, nakon toga, na minus jedan, no Splićani odgovaraju s dva gola (Kovačić, Čorušić) i imaju vodstvo od 3:6. Do kraja četvrtine po jedan gol na svakoj strani: Brkić je poentirao za domaće, a Čorušić za goste.

U samo tri minute treće četvrtine Šibenčani su postigli tri gola i stigli do izjednačenja (7:7). Dvaput Petković i jednom Rončević vratili su domaće dupine u potpuni egal. Do prednosti je Splićane ponovno doveo raspoloženi Bošković, a Brkić je iz peterca poravnao rezultat. Golom D. Burića Mornar ponovno vodi, ali Vrbičić svojim drugim golom izjednačava rezultat (9:9) uoči posljednjih osam minuta.

Opet je Bošković svojim golom Mornar doveo do prednosti od 10:9. Vrlo brzo izjednačio je Domagoj Čule. Domaći vratar Petričević je nakon toga obranio dvije važne lopte (do tada je primio nekoliko jeftinih golova), a odmah u idućem napadu slično je splitski vratar Brzica reagirao kod udarca Čule. Ipak, u 30. minuti Šibenčani prvi put stižu do prednosti preko Brkića. Na 11:11 izjednačio je svojim trećim golom Čorušić, nakon čega je Brkić još dva puta (iz igre i iz peterca) pogodio mrežu Splićana i pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Najbolji u redovima domaćina bio je Edi Brkić sa pet golova, dok je tri gola upisao i Petković. Kod Splićana najefikasniji je bio Alen Bošković s pet golova, a valja spomenuti i Čorušića koji je tri puta matirao Petričevića.