Hrvati na cijeni u Češkoj i Nizozemskoj

Petar Plevnik • ponedjeljak, 10.03.2008.

Protekli vikend na europskim travnjacima donio je nastavak golgeterskih serija Srđana Lakića i Andreja Kerića, koji su i treće kolo zaredom bili strijelci za svoje momčadi. Nakon još jednog podužeg izbivanja zbog ozlijede, Igor Budan pogotkom za Parmu nagovijestio je bolje dane...

Engleska

Vedran Ćorluka (Manchester City) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu kod Readinga i kod rezultata 0:0 propustio izglednu prigodu za pogodak.

Niko Kranjčar (Portsmouth) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Manchester Uniteda i asistencijom pet minuta prije kraja susreta omogućio Barošu da izbori 11-erac koji je odveo Portsmouth u polufinale FA kupa.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede za Dudua je ova sezona završena.

Francuska

Jerko Leko (Monaco) - odigrao svih 90 minuta i zaradio žuti karton na gostovanju kod Nancya

Nikola Pokrivač (Monaco) - od 77. minute sudjelova u porazu kod Nancya.

Vedran Runje (Lens) - sačuvao svoju mrežu netaknutom na gostovanju u Auxerreu.

Marko Marić (Lille) - nije konkurirao za dvoboj protiv Valenciennes.

Teo Kardum (Libourne) - nije konkurirao za dvoboj protiv Gueugnona.

Kristijan Polovanec (Libourne) - s klupe za pričuve pratio domaću pobjeda nad Gueugnonom.

Italija

Ivan Jurić (Genoa) - zbog žutih kartona nije konkurirao za momčad.

Dario Knežević (Livorno) - s klupe za pričuve promatrao gostujući poraz kod Lazija.

Dario Šimić (Milan) - s klupe za pričuve promatrao pobjedu na gostovanju u Empoliju.

Saša Bjelanović (Torino) - zbog ozljede nije konkurirao za momčad.

Igor Budan (Parma) - iako je u igru ušao u 59. minuti, samo osam minuta kasnije postigao utješni pogodak u dvoboju protiv Sampdorije.

Ivan Rajčić (Bari) - do 47. minute sudjelovao u remiju kod Grosseta.

Njemačka

Mladen Petrić (Borussia Dortmund) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv Herthe.

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - zbog žutih kartona nije konkurirao za momčad.

Ivan Rakitić (Schalke) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi na gostovanju u Bielefeldu.

Ivica Olić (HSV) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Nürnbergu.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Dortmundu.

Ivan Klasnić (Werder) - nije konkurirao za dvoboj protiv Stuttgarta.

Jurica Vranješ (Werder) - s klupe za pričuve promatrao debakl na gostovanju u Stuttgartu.

Bojan Vručina (Duisburg) - zbog ozljede Ishiakua već u četvrtoj minuti dobio prigodu protiv Hanse, no do kraja susreta uspio je tek zaraditi žuti karton.

Leon Benko (Nürnberg) - nije konkurirao za sastav u dvoboju protiv HSV-a.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu protiv Schalkea, uz žuti karton u 42. minuti.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - s klupe za pričuve promatrao gostujući poraz od Wolfsburga.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - svih 90 minuta odigrao u posljednjem redu svoje momčadi.

Kristijan Ipša (Energie Cottbus) - s klupe za pričuve odgledao poraz u Wolfsburgu.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za sastav.

Ivica Banović (Freiburg) - odigrao svih 90 minuta u remiju bez pogodaka na gostovanju u Kaiserslauternu.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - odigrao svih 90 minuta u pobjedi na gostovanju u Aachenu.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - odigrao posljednje četiri minute susreta protiv Alemannije.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - nije konkurirao za dvoboj protiv Greuther Fürtha.

Španjolska

Marko Babić (Betis) - nije konkurirao za sastav u dvoboju protiv Racinga.

Mate Bilić (Sporting Gijon) - nije sudjelovao u dvoboju s Herculesom.

Austrija

Mario Tokić (Rapid) - zbog ozljede nije konkurirao za momčad.

Marijo Bazina (Rapid) - drugo kolo zaredom upisao se u strijelce i svojim pogotkom donio Rapidu pobjedu protiv Sturma.

Niko Kovač (Salzburg) - nije konkurirao za dvoboj s Wackerom.

Manuel Pamić (Salzburg) - rezerva u dvoboju s Wackerom.

Silvije Čavlina (LASK) - branio vrata LASK-a u 2:1 pobjedi nad Austrijom Beč.

Marijo Mijatović (LASK) - odigrao posljednje tri minute u domaćoj pobjedi nad bečkom Austrijom.

Željko Pavlović (Wacker) - primio dva pogotka u susretu protiv Salzburga.

Belgija

Ivan Bošnjak (Racing Genk) - od 58 minute sudjelovao u domaćem porazu od Bergena.

Mario Carević (Lokeren) - do 86. minute igrao u porazu na gostovanju kod Brusselsa.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) - s klupe za pričuve promatrao pobjedu nad Club Bruggeom.

Antun Dunković (Mechelen) - do 74. minute sudjelovao u uvjerljivoj pobjedi na gostovanju kod Dendera.

Nikica Jelavić (Waregem) - zbog ozljede nije konkurirao za susret s Roeselareom.

Ivan Leko (Club Brugge) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Moeskroena.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - zbog ozljede izvan konkurencije za momčad.

Ivan Milas (Eupen) - odigrao svih 90 minuta u gostujućem porazu od Antwerpena.

Dario Smoje (Gent) - s klupe za pričuve promatrao domaću pobjedu nad Germinalom.

Češka

Andrej Kerić (Slovan Liberec) - treće kolo zaredom mladi se Vinkovčanin upisao u strijelce za svoj novi klub, ovog puta u domaćem remiju protiv Viktorije Žižkov.

Grčka

Tomislav Butina (Olympiacos) - nije konkurirao za momčad u dvoboju protiv Veroije.

Dario Krešić (Panionios) - očuvao svoju mrežu netaknutom u dvoboju protiv PAOK-a.

Ivica Majstorović (Panionios) - odigrao svih 90 minuta u domaćem remiju protiv PAOK-a.

Mario Galinović (Panathinaikos) - sačuvao svoju mrežu netaknutom u domaćoj pobjedi nad Larissom.

Anthony Šerić (Panathinaikos) - nije konkurirao za sastav.

Darko Miladin (Ergotelis) - nije konkurirao za dvoboj protiv Asterasa.

Mario Budimir (Ergotelis) - ušao u igru u 69. minuti dvoboja proitv Asterasa.

Zdravko Popović (OFI Kreta) - od 21. minute sudjelovao u domaćem porazu od AEK-a.

Ante Tomić (Xanthi) - odigrao drugo poluvrijeme na gostovanju kod Iraklisa u Solunu.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - odigrao svih 90 minuta u domaćoj pobjedi nad NAC-om i asistirao za vodeći pogodak.

Srđan Lakić (Heracles) - treće kolo zaredom upisao se u strijelce; ovaj put njegov pogodak u 73. minuti dvoboja protiv Utrechta odlučio je pitanje pobjednika.

Turska

Gordon Schildenfeld (Besiktas) - nije sudjelovao u pobjedi na gostovanju kod Gencebirligija.

Igor Gal (Rizespor) - nije sudjelovao u gostovanju kod Gaziantepspora.

Ukrajina

Mladen Bartulović (Kryvbas) - pričuva u gostujućem remiju kod Harkova.

Denis Glavina (Vorskla Poltava) - odigrao svih 90 minuta u domaćem porazu od Šahtara.

Igor Lozo (Černomerec Odesa) - nije konkurirao za dvoboj protiv Zarje.

Jurica Puljiz (Zarja Lugansk) - nije konkurirao za momčad u dvoboju protiv Černomereca.

Darijo Srna (Šahtar Donjeck) - kapetan Šahtara odigrao je svih 90 minuta i asistirao za jedini pogodak svoje momčadi u pobjedi na gostovanju kod Vorskle.