Todorović četvrti, Kožulj i Draganja šesti

HINA • srijeda, 19.03.2008.

Hrvatski plivači Mario Todorović i Duje Draganja nisu uspjeli osvojiti medalju na 50 metara leptirovim stilom na Europskom prvenstvu u 50-metarskim bazenima. Todorović je u finalu bio četvrti s osobnim rekordom od 23.66 sekundi, dok je Draganja bio šesti s vremenom 23.72...

Todoroviću je brončana medalja pobjegla za samo šest stotinki koliko je zaostao za brončanim Španjolcem Rafaelom Munozom Perezom. Zlatnu medalju je s novim europskim rekordom od 23.11 osvojio Srbin Milorad Čavić, a srebrnu Ukrajinac Sergij Breus sa 23.48.

Gordan Kožulj je zauzeo šesto mjesto u finalnoj utrci na 100 metara leđno na Europskom prvenstvu u 50-metarskim bazenima u Eindhovenu. Kožulj, koji je u utorak u polufinalu isplivao osobni rekord i A olimpijsku normu (54.93) je u finalu plivao 55.25 sekundi.

Zlato je osvojio Austrijanac Markus Rogan (54.03), srebro Grk Aristiedis Grigoriadis (54.27), a broncu Rus Arkadij Vjačanin (54.45).