Todorović kao drugi u polufinale

Maja Giljanović • petak, 11.04.2008.

Mario Todorović je briljirao na 50 metara delfin dok se Ivan Tolić i Gordan Kožulj nisu uspjeli plasirati u poslijepodnevno polufinale na 50 metara leđno...

20-godišnji član Zagrebačkog plivačkog kluba, Todorović je 50 delfin otplivao za 23.15 sekundi i novim je osobnim rekordom (ove sezone - 23.33) zauzeo drugo mjesto u svojoj kvalifikacijskoj skupini dostatnoj na koncu za drugo vrijeme među 16 poslijepodnevnih finalista iza najbržeg Alberta Subiratsa iz Venezuele (23.01).

Tolić, 20-godišnji također ZPK-ovac je 20. mjestu prvog dana na 100 leđno pridodao također 20. u jutrošnjim kvalifikacijama pedesetice: gotovo pola sekunde slabijim vremenom od osobnog rekorda postavljenog prije dvije godine ostao je s 24.78 kratak četrdesetak stotinki za 16. mjestom Slovaka Luboša Kriška dok je Kožulj, 31-godišnji Mladostaš unatoč osvojenom prvom mjestu u njegovoj kvalifikacijskoj utrci i novom osobnom rekordu (palo je, naime, tri godine starih 25.15) s 25.06 zauzeo na koncu 21. poziciju.

Najbrži je, pak, bio nekadašnji svjetski prvak (2001. na 50 u velikim bazenima) Amerikanac Randall Bal s 23.55 ispred drugoplasiranog Britanca Liama Tancocka (23.64), friškog svjetskog prvaka i europskog rekordera na 100 leđno.

22-godišnji Imprić (Mladost) bio je 13. s rezultatom 1:58.23 u kvalifikacijama na 200 mješovito.

Od 20 sati večeras na programu je 10 finala među kojima i 50 slobodno s našim Dujom Draganjom.