Twenteu velika prednost pred uzvrat

Vedran Babić • utorak, 29.04.2008.

U prvoj utakmici razigravanja nizozemskih klubova za jedno mjesto u pretkolu Lige prvaka, Twente je na domaćem terenu s 3:0 nadigrao NAC iz Brede, koji je dvoboj okončao sa svega devet igrača na terenu...

Vodstvo domaćinima je u 32. minuti donio Robbie Wielaert, da bi se ključni trenuci zbili u drugom dijelu. Prvo je u 64. drugi žuti karton dobio Danac Patrick Mtiliga, a samo 13 minuta poslije izravno isključenje zaradio je Ronnie Stam. Kazna stiže u dvostrukom obliku. Romano Denneboom u 77. minuti povisuje na 2:0, a Stein Huysegems postiže i treći pogodak za Twente u prvoj minuti sučeve nadoknade, pogodak kojim su gotovo pa sigurni u posljednjem kolu razigravanja.

Uzvrat u Bredi je na rasporedu u subotu, dok će u četvrtak na teren Abe Lenstre izići momčadi Heerenveena i Ajaxa, također u razigravanju za Ligu prvaka. Podsjetimo, pobjednici ovih dvaju dvoboja će međusobno odlučivati o putniku za drugo pretkolo Lige prvaka.

Eredivisie, playoff za Ligu prvaka, prva utakmica: Twente – NAC Breda 3:0.