Twente se prošetao Bredom

Vedran Babić • subota, 03.05.2008.

S pet pogodaka u mreži nogometaši NAC-a iz Brede su se pred svojim navijačima oprostili od daljnjeg pokušaja ulaska u pretkolo Lige prvaka iduće sezone. Nakon slavlja od 3:0 u prvoj utakmici, Twente je potvrdio svoju dominaciju pobjedom od 5:1...

Iako je njihov plasman bio 99% siguran poslije prvih 90 minuta, Twenteovi igrači ozbiljno su shvatili i uzvratni susret. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, da bi se u nastavku presudni trenuci dogodili u rasponu od pet minuta. Prvo je Stein Huysegems zabio za vodstvo gostiju u 52. minuti, ali već dvije minute potom rezultat poravnava Csaba Feher. Twente je ponovno u prednosti u 56. minuti, strijelac je Blaise N' Kufo, a samo par trenutaka kasnije izravni crveni karton zarađuje Victor Sikora, bivši član Ajaxa.

Do kraja su utakmice, ionako već isfrustriranim domaćinima, Twenteovi igrači zabili još tri pogotka (Hersi, Huysegems, Braafheid) i sa sveukupnih 8:1 osigurali završni obračun s boljim iz dvoboja Ajax – Heerenveen, koji se igra u ponedjeljak.

Eredivisie, uzvratna utakmica razigravanja za Ligu prvaka: NAC Breda – Twente 1:5. (0:3)*

*rezultat prve utakmice

• Hey Jude...

Piše: Petar Jenjić

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...