Groningen i NEC prolaze dalje

Vedran Babić • nedjelja, 04.05.2008.

U uzvratnim utakmicama razigravanja za Kup Uefe Groningen je kod kuće potvrdio ukupnu pobjedu protiv Utrechta, dok je NEC po drugi put u četiri dana svladao Rodu...

Nakon što su u četvrtak nadoknadili zaostatak od dva pogotka u drugih 45 minuta, jednako dobar nastavak igrači Groningena odigrali su i danas na svom terenu.

Premda je semafor na kraju prve dionice pokazivao 0:0, vodstvo domaćinima u 54. minuti donosi Marcus Berg. Nadu u preokret gostiju vraća Vandenbergh u 68., ali bilo kakve sumnje oko pobjednika otklanjaju Švejdik u 73. i opet Berg dvije minute kasnije.

U borbi za Kup Uefe Groningenu će se suprotstaviti sastav NEC-a iz Nijmegena, koji je kod kuće s 2:0 pobijedio Rodu. Strijelci su bili Jhonny van Beukering i Dominique Kivuvu. Prvi dvoboj igra se u Nijmegenu 7. ili 8. svibnja, a uzvrat 10. ili 11. svibnja u Groningenu.