Splićanke izgubile u zadnjim minutama

Maja Čeko • nedjelja, 11.05.2008.

Nastavak natjecanja pokazao je porast forme kod ekipa Kutjevačkog podruma u Ligi za Europu i Tvin Trgocentra u Ligi za ostanak. No, ovog puta iznenađenje su zamalo pripremile Splićanke protiv Sesveta, a Lokomotiva je izašla kao pobjednik iz gradskog derbija protiv Trešnjevke...

Liga za prvaka

Derbi Lige za prvaka igran je u Zagrebu između Trešnjevke i Lokomotive. Lokosice su od samog početka pokazale da su na gostovanje došle po pobjedu. U nijednom trenutku Trešnjevka nije uspijevala rezultatski se približiti Lokomotivi, a jedina koja je u domaćim redovima bila raspoložena za igru bila je Nina Jukopila koja je postigla deset golova na utakmici. Na kraju Lokomotiva odlazi iz Kutije šibica s +6.

Podravka je u 4. kolu došla u goste Trogirankama. U utakmici u kojoj nijedna ekipa nije bila posebno motivirana, Podravka je ipak još jednom pokazala zašto je najbolja u Hrvatskoj. U dva poluvremena, trener Zovko isprobao je na terenu različite igračice, a Podravka je ostvarila još jednu veliku pobjedu, ovog puta s 23 gola u plusu.

Liga za Europu

Kutjevački podrum pokazao je kako se i dalje diže u formi, ovog puta protiv pulske Arene. Već na poluvremenu Požežanke su otišle na odmor s +5, a u nastavku utakmice nisu se dogodile neke veće promjene. Kutjevački podrum uspješno je odolijevao pulskim rukometašicama i tako ostvario još jednu važnu pobjedu.

Liga za ostanak

Splićanke su na domaćem terenu dočekale vodeće Sesvećanke koje su tijekom cijele utakmice morale loviti rezultat za domaćim rukometašicama. No, sreća je Splićanke napustila u posljednjim minutama. Kobna je bila Marina Bazzeo koja zabija pogodak za minimalnu pobjedu Sesveta, 27:26.

Rukometašicama Tvin Trgocentra već je duže poznato da će se za ostanak u prvoligaškom društvu morati boriti kroz kvalifikacije, a dobru formu uoči istih pokazale su protiv Koke. Već do poluvremena Virovitičanke su napunile mrežu gošći s 20 golova, a u istom su tempu nastavile i u drugom poluvremenu i tako došle do nove pobjede. Najefikasnija je bila Stela Mateša (Koka) s 12 postignutih golova.