Šesto mjesto nagrada za odlično proljeće

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 12.05.2008.

Nogometaši Zagreba sezonu 07./08. završili su na šestome mjestu, a plasman u gornji dom HNL-a donijela je upravo pobjeda nad Hajdukom. "Bijeli" su slavili minimalnu pobjedu iako su prema prikazanome mogli i trebali više od toga. Od Kranjčevićeve se pogotkom oprostio Senijad Ibričić...

U posljednjoj utakmici sezone, ali i u svojoj posljednjoj kao treneru Zagreba, Miroslav Blažević upisao je tri boda protiv splitksih "bilih". Hajduk je u Kranjčevićevu stigao sa gotovo juniorskim sastavom te je za njih ovaj proljetni, preporođeni, Zagreb bio preteška prepreka. "Bijeli" su startali u gotovo najstandardnijem sastavu (nedostajao tek ozlijeđeni Čutura), a pravu smo igru vidjeli tek nakon odličnog pogotka Jurendića u 58. minuti susreta.

Napadač Zagreba u posljednjem je kolu postigao svoj jedini pogodak u sezoni, dok je njegov partner iz napada, Senijad Ibričić upisao svoj 12 pogodak i prvenstvo završio kao drugi strijelac kluba, odmah iza Krune Lovreka (14 pogodaka). Osim Ibričića vrlo je dobro odigrao kompletni vezni red, od Mujdže do Pejića svi su ispunili ono što se od njih očekivalo na putu prema pobjedi.

I dok se Ibričić od dresa Zagreba oprostio pogotkom i zasluženom nagradom navijača Bijelih anđela, Safet Nadarević svoj je posljednji susret završio krvave glave na samom kraju prvog poluvremena. Nakon jednog centaršuta Rukavine, u skoku su se sudarili Zagrebaši Labudović i Nadarević, i dok se u prvi tren činilo kako je lošije prošao stoper Pjesnika igru je napustio libero "bijelih".

Niti njegova zamjena Haris Mehmedagić nije imao više sreće. Mladi libero Zagreba nakon tridesetak minuta napustio je igru radi ozljede, a upravo su ga ozljede ove sezone spriječile da pokaže potencijal i upiše veću minutažu. Nakon što mu je Blažević protiv Varteksa dozvolio da zaigra u nekoliko posljednjih minuta, Kruno Lovrek je protiv Splićana ušao u 63. minuti i odigrao prilično dobro.

Kako će izgledati Zagreb u idućoj sezoni tek ostaje za vidjeti. Ovu je, nakon jesenske vrlo slabe polusezone, spasilo odlično proljeće u kojem su "bijeli" upisali deset uzastopnih utakmica bez poraza i usprkos najavama pokazali kako postizanje pogodaka u odsutnosti Lovreka ipak nije problem (gol razlika 51:40). Šesto mjesto bi u nekim kombinacijama Pjesnicima moglo donijeti i nastup u Europi (Intertoto kup) no važnije od toga biti će uigravanje za novu sezonu u koju će možda i bez sedmorice standardnih igrača.

1Rijeka 715:1+1417
2Hajduk 712:5+717
3Dinamo 819:9+1016
4Varaždin 75:2+312