Poraz lidera, petarda Vala

Ivana Jurica • ponedjeljak, 12.05.2008.

Tri kola prije kraja nadmetanja na trećeligaškom jugu došlo je do promjene na vrhu ljestvice. Hrvace su poražene kod Konavljanina, pa je Junak domaćom pobjedom ponovno zasjelo na vrh. Kao i na vrhu i na začelju ljestvice još je uvijek neizvjesno, jer i Uskok i GOŠK AC upisali su pobjede u ovom kolu …

Jedini remi kola odigran je u Stobreču gdje su se sastali domaći Primorac 1929 i makarski Zmaj (1:1). Prvo poluvrijeme nije bilo previše zanimljivo, a u nastavku dogodilo se sve ono najvažnije. Šukurević je već u 47. minuti iz kaznenog udarca domaćine doveo u vodstvo. Brazilac Adriano Makaranima je donio bod u 64. minuti.

U Biogradu domaćin je 2:0 bio bolji od Neretvanca. Do vodstva Biograđani su stigli u 20. minuti kad je Antonio Mršić realizirao kazneni udarac. Potvrda pobjede stigla je u 55. minuti kad je Sandro Erlić poslao i drugu loptu iza leđa gostujućeg vratara Tunjića.

Najveću pobjedu u ovom kolu upisali su nogometaši Vala u domaćem susretu protiv Dugopolja (5:0). Kraj prvenstva je sve bliža, pa i momčad Davora Čopa igra sve bolje. U visokoj pobjedi posebno su se istaknuti trostruki strijelac Škorput (43., 60., 75.) i Ivić koji je postigao dva gola (33., 82.).

Junak je pobjedom od 2:0 nad pomlađenim Dubrovčanima (i porazom Hrvaca) ponovno zasjelo na vrh tablice s dva boda prednosti. Niko Peraić u 20. je minuti pogodio za vodstvo. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Wagner Cruz udvostručio je prednost svoje momčadi. U nastavku nije bilo golova, ali Sinjani su mogli biti zadovoljni ostvarenim.

Jedinu gostujuću pobjedu zabilježio je posljednji GOŠK AC u susjednom Kaštel Sućurcu (0:2). Momčad Mićuna Jovanića trebala je bodove kako bi ostala u igri za ostanak u ligi, a do njih je i došla zahvaljujući pogocima Hrstića u 24. i Povijača u 87. minuti.

Vodeće Hrvace nisu se s teškom gostovanja u Grudama vratili sa sva tri boda. Konavljanin je iznimno negostoljubiv domaćin, te je i ovog puta svog protivnika kući ispratio bez bodova. Već u šestoj minuti domaćini su došli do prednosti nakon gola Vlahe Raičevića iz jedanaesterca. Barač je izjednačio u 19., ali opet je Radičević u 28. pogodio za vodstvo Konavljanina. U drugom su poluvremenu gosti preuzeli inicijativu, ali do pogotka nisu uspjeli doći.

Uvjerljivu pobjedu upisao je i Uskok na domaćem terenu protiv Neretve (3:1). Čurić je u 12. minuti prvu loptu poslao iza leđa Bubala. Isti je igrač i u 55. minuti povisio na 2:0. Deset minuta poslije eurogol mladog Jelaske. Do počasnog gola Neretva je stigla u 67. minuti kad je mrežu Odže pogodio Brečić.

Omišani su s 2:1 nadvisili Velebit. Momčad Ante Rajkovića do prednosti je došla u sedmoj minuti golom Marina Knezovića. Osam minuta poslije Benkovčani su izjednačili, strijelac Ivan Vrcić. No, bodovi su ipak ostali domaćinima jer je Jure Žilić u 73. minuti sigurno realizirao najstrožu kaznu.

Zagora je na domaćem terenu, bez nekolicine standardnih prvotimaca, došla do pobjede (3:1), ali prekinuta je velika serija bez primljenog pogotka na Borovištu. Sve do 20 minuta prije kraja nije bilo golova, a onda su postignuta četiri. Emer je u 71. pogodio za vodstvo domaćih. Tri minute poslije veće je bilo 1:1, strijelac Karamatić. Šiklić je u 84. ponovno donio prednost Unešićanima, da bi pobjedu potvrdio svojim drugim golom Emer u 87. minuti utakmice.

III. HNL – jug, 31. kolo:
Primorac 1929-Zmaj 1:1, Primorac (B)-Neretvanac 2:0, Val-Dugopolje 5:0, Junak-GOŠK (D) 2:0, Jadran (KS)-GOŠK AC 0:2, Konavljanin-Hrvace 2:1, Uskok-Neretva 3:1, Omiš-Velebit 2:1, Zagora-Jadran LP 3:1.