Lokomotiva smanjila zaostatak

Goran Tomičić • ponedjeljak, 12.05.2008.

U 31. kolu Treće HNL Zapad Lokomotiva je uvjerljivo svladala Istru i smanjila zaostatak za Karlovcem na jedan bod, budući da je Pamićeva momčad odigrala neodlučeno protiv Novalje...

Novalja je odlično otvorila utakmicu protiv Karlovca, a nagrada za bolju igru je stigla u 29. minuti, kad je Bogović ubacio za Oremuža, a on je iz blizine svladao Skočibušića. No, nakon toga je Karlovac preuzeo kontrolu igre i greda je dva puta spasila Novalju. Gosti su bod osigurali tek u 90. minuti pogotkom Prpića glavom.

Lokomotiva nije imala težak posao na gostovanju u Puli. Martinac je u 23. minuti donio prednost gostima, a šest minuta kasnije je povisio Mesić. Sve dvojbe je otklonio Paunović u 36. minuti, a konačnih 0:4 je postavio Višević u posljednjoj minuti prvog dijela.

Borba za ostanak ostaje zanimljiva, budući da je Draga na domaćem terenu uvjerljivo poražena od Radnika. Mihalj je u desetoj minuti pogodio za prednost gostiju, a Grlić je u 27. minuti povisio s bijele točke. Draga je nešto bolje krenula u drugo poluvrijeme, ali Čunčić je u 69. minuti ugasio posljednju nadu domaćina.

Očekivano lagan zadatak je imalo Vrapče protiv Žminja. Miloš je već u četvrtoj minuti svladao gostujućeg vratara, a tri minute kasnije se u strijelce upisao i Čunčić. Novi pogodak Vrapča je u 31. minuti postigao Srdarev. Jeleč je u 55. minuti povisio na 4:0, a isti igrač za novi pogodak trebao pet minuta. Mreža Žminja se posljednji puta tresla u 80. minuti, a još jednom je strijelac bio Jeleč.

Zanimljiv je bio dvoboj Nehaja i Orijenta. Vladašić je u 34. minuti donio prednost gostima s Krimeje, a 15 minuta kasnije je Weittzer povisio. Taj rezultat je na semaforu bio do 71. minute, a onda je Ivan Vukelić glavom smanjio. Tucaković je u 78. minuti gostima vratio dva pogotka prednosti, ali četiri minute kasnije je Pečanić donio novu nadu domaćinu. Nehaj je tada agresivno krenuo po bod, što je u posljednjoj minuti okrunio G. Hajdini. Rudar je pogotkom Okića u 25. minuti svladao Rovinj.

Rudeš i Jadran su podijelili bodove. Barlecaj je u 24. minuti bio spretan u gužvi i gosti su poveli, a četiri minute kasnije je Zelenika izjednačio. Lučko je u gostima bilo bolje od Vrbovca, iako su domaći poveli efektnim pogotkom Noseka već u petoj minuti. Fuček je u 48. minuti izjednačio s bijele točke, a u 65. minuti je Duspara snažnim udarcem s vrha kaznenog prostora pogodio za pobjedu Lučkog.

Hajduk je u šestoj minuti lijepo prošao kroz obranu HAŠK-a i Polet je imao prednost, a pobjedu je u 78. minuti s bijele točke potvrdio Berković.

Treća HNL Zapad, 31. kolo
Novalja - Karlovac 1:1, Istra - Lokomotiva 0:4, Draga - Radnik 0:3, Vrapče - Žminj 6:0, Nehaj - Orijent 3:3, Rudar - Rovinj 1:0, Rudeš - Jadran 1:1, Vrbovec - Lučko 1:2, Polet - HAŠK 2:0.