Bristol City za korak bliže Premiershipu

Marin Vuković • srijeda, 14.05.2008.

Momčad Bristol Cityja je u uzvratnoj utakmici doigravanja za ulazak u englesku Premier ligu nakon produžetaka svladala Crystal Palace i plasirala se u finale, u kojem čeka pobjednika drugog polufinalnog para, a sve je izvjesnije da će to biti Hull.

Već je poznato da su plasman u Premier ligu osvajanjem prva dva mjesta na ljestvici Championshipa izborili West Bromwich Albion i Stoke City. Ostala je tek nepoznanica tko će biti treća momčad koja će u Premiershipu zamijeniti sada već eliminirani Reading, Birmingham i Derby County. Nakon što su u prvoj utakmici prije nekoliko dana na gostovanju svladali Crystal Palace s 2:1, igrači Bristol Cityja učinili su to isto i na svom travnjaku, ali tek nakon produžetaka.

Naime, Crystal Palace je u 24. minuti poveo golom Bena Watsona, tu prednost održao do isteka 90. minute i tako s ukupnih 2:2 izborio produžetke. U dodatnih pola sata domaćin se ipak probudio i golovima Leeja Trundlea u 104. i Michaela McIndoea u 110. minuti ostvario prolaz u finale.

Tamo će ga po svemu sudeći dočekati Hull, inače trećeplasirana momčad Championshipa koja je u posljednja četiri kola upisala dva poraza i tako izgubila drugo mjesto i izravan plasman u Premiership. Mnogi su smatrali da će razočaranje biti preveliko te upravo u tome vidjeli nadu Watforda, ali prva utakmica pokazala je da to ipak neće biti tako. Hull je s gostovanja odnio pobjedu od 2:0 i mirno može čekati uzvrat. Štoviše, kapetan Watforda John Eustace u toj je utakmici dobio i crveni karton te neće biti u konkurenciji za momčad.

Uzvratna utakmica se igra u srijedu, 14. svibnja., nakon čega je na redu finale i odluka o posljednjem putniku u raskoš i elitu Premiershipa.