Domagoj Malovan obranio tri 11-erca!

Petar Plevnik • četvrtak, 15.05.2008.

Dva kola prije kraja prvenstva Treće HNL Istok uzbuđenja su dosegla vrhunac. Tri momčadi konkuriraju za dva mjesta koja vode u drugoligaško društvo, a u najboljoj poziciji i dalje je vodeći Grafičar Vodovod, koji je Cernik napustio neporažen usprkos dva isključenja i to zahvaljujući tri obranjena 11-erca iskusnog vratara Domagoja Malovana...

Već u sedmoj minuti sudac Davor Lučić iz Daruvara dosudio je 11-erac za domaću Mladost, no udarac Papka s bijele točke brani Malovan, da bi u 62. minuti Lučić dosudio novi 11-erac za domaćine te zbog prigovora iz igre isključio dvojicu gostujućih igrača Bubala i Jelenića. Ovaj put Malovan je bio uspješniji od Šišića, da bi lakrdiju od utakmice daruvarski sudac upotpunio u 90. minuti dosudišvi još jedan 11-erac za domaćina, no fantastični Domagoj Malovan još jednom brani najstrožu kaznu, ovaj put Barišića, i tako donosi Grafičar Vodovodu više nego zasluženi bod.

Remi Grafičara odlično je iskoristilo drugoplasirano Suhopolje, koje je pobjedom u Pleternici smanjilo zaostatak na samo dva boda u odnosu na lidera. Suhopoljci su u vodstvo stigli u 23. minuti preko Međimureca, da bi za Slaviju izjednačio Budimir u 28. minuti. Prednost gostima četiri minute prije odmora vraća Tomislav Pavičić, da bi isti igrač tri minute prije kraja riješio sve dvojbe oko pobjednika. Konačnih 1:4 djelo je Damira Biškupa u posljednoj minuti susreta.

Očekivano uvjerljivu pobjedu upisala je trećeplasirana Virovitica, koja je na domaćem terenu s 5:1 svladala otpisanu Slavoniju. Domaćini su u vodstvo stigli već u četvrtoj minuti preko Ilira, da bi gosti na odmor otišli s izjednačenjem zahvaljujući pogotku Prpića u 41. minuti. Ipak, u nastavku susreta domaćini pogocima Ilira u 57., Grigića u 72. i 90. te Crvenke u 84. dolaze do uvjerljivih 4:1.

Identičnim rezultatom završen je susret u Varaždinu, gdje je domaća Sloboda protiv Šokadije upisala svoju tek treću prvenstvenu pobjedu. Gosti iz Starih Mikanovaca već do 40. minute imali su petardu u svojoj mreži, a u strijelce su se upisivali Ivanković u osmoj, Pozder u 11., Ninčević u 30. i 37. u minuti, dok je Kikić u 40. minuti pogodio vlastitu mrežu. Minutu kasnije gostujući Šarčević je siguran s bijele točke za konačnih 5:1.

Kao na traci padali su golovi u osječkom Donjem gradu, gdje je domaća Olimpija s 4:3 svladala Croatiju. Iako su gosti iz Đakova na odmor otišli s prednošću od 1:2 (I.Miličević 33./Tančik 29., Uzelac 38.) te u nastavku vodili i s 2:3 (Prskalo 68. minuta), Ljubičice pogocima Jugovića (58.), Leke (84.) i Škorića u 86. minuti dolaze do tri boda.

Najviše, čak osam pogodaka, vidjeli su gledatelji u Čakovcu, gdje je istoimeni domaćin s 6:2 svladao sigurnog putnika u četvrtoligaško natjecanje, Mladost iz Ždralova. Sjajan susret odigrao je četverostruki strijelac za domaćine Siniša Baksa, u strijelce su se još upisali Obadić i Treska za Čakovec te dva puta Pavec za goste.

Na korak do ostanka u ligi novom uvjerljivom pobjedom stigao je Bjelovar, koji je s 4:0 bio bolji od gostiju iz Nedelišća. Mrežu gostiju u 13. minuti načeo je Jeličić, da bi Pečar iz 11-erca u 39. minuti povisio na 2:0. Iz 11-erca su domaćini došli i do trećeg pogotka, a siguran izvođač ovaj je put bio Jeličić, dok je konačnih 4:0 u 68. minuti postavio Drlja.

Dva pogotka bila su dovoljna Križevčanima da na domaćem terenu upišu tri boda protiv Višnjevca. Mrežu gostiju u 12. je minuti zatresao Tomislav Ivičić, a isti se igrač u strijelce upisao u 53. minuti za konačnih 2:0.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Koprivnici, gdje su bodove podijelili istomeni domaćin i Graničar iz Županje.

Treća HNL Istok, 32. kolo, rezultati:
Bjelovar - Nedelišće 4:0, Koprivnica - Graničar 0:0, Olimpija - Croatia 4:3, Slavija - Suhopolje 1:4, Virovitica - Slavonija 5:1, Mladost (C) - Grafičar Vodovod 0:0, Čakovec - Mladost (Ž) 6:2, Sloboda - Šokadija 5:1, Križevci - Višnjevac 2:0.