Hrvace ponovno na vrhu

Ivana Jurica • ponedjeljak, 19.05.2008.

Nogometaši Hrvaca, uoči posljednjih 180 minuta, ponovno su na vrhu ljestvice. Uvjerljivo su pobijedili Jadran (KS), dok je glavni konkurent, sinjski Junak s gostovanja u Kaštel Gomilici donio tek bod pa je uoči međusobnog susreta koji će vjerojatno odlučiti o prvaku bodovni saldo podjednak, ali Hrvace imaju bolju gol razliku …

Jedinu gostujuću pobjedu zabilježili su nogometaši Zagore u Makarskoj čime su došli na zaostatak od četiri boda iza vodećeg dvojca. Strijelac jedinog pogotka bio je Hrvoje Spahija u posljednjoj minuti prvog poluvremena. U nastavku i jedni i drugi imali su po nekoliko prilika, ali mreže se nisu tresle.

Minimalnu pobjedu upisali su i nogometaši pločanskog Jadrana protiv Omiša. Igrač odluke ponovno je bio prvi strijelac Pločana Zoran Karamatić. On je u 73. minuti sigurno realizirao najstrožu kaznu nakon što je Žilić u kaznenom prostoru srušio Cvijanovića.

Velebit je na domaćem terenu s 2:1 bio bolji od Uskoka koji se s GOŠK AC-om bori za ostanak u Ligi. Do prednosti je domaćin došao u 26. minuti nakon lijepe akcije koju je kapitalizirao Klapan. Do izjednačenja gosti su došli u 37. minuti pogotkom Gorete. Tri boda domaćinima osigurao je Gojko Uskok deset minuta prije kraja utakmice.

Najviše pogodaka palo je susretu Neretvanca i Konavljanina u Metkoviću gdje je domaćin slavio s 3:2. Gosti su do prednosti došli u desetoj minuti golom Đurića. U 28. minuti Batinović je poravnao. Do prednosti od 2:1 domaćin je došao početkom nastavka kad je Veraja i drugu loptu poslao iza leđa Blaževića. Isti je igrač u 63. minuti postigao svoj drugi gol za povećanje prednosti. Konačan rezultat postavio je Radičević u 68. minuti.

Hrvace su vrlo uvjerljivo na domaćem terenu nadigrale Jadran iz Kaštel Sućurca iako bez nekoliko važnih igrača koji su se čuvali za subotnje gostovanje u Sinju. Već u sedmoj minuti Lagator je domaće doveo u vodstvo. U 25. minuti Maretić je povisio na 2:0, a deset minuta poslije Surać je i treću loptu poslao iza leđa Vidića. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

U susretu koji je puno značio i GOŠK AC i Junaku završilo je remijem (1:1) što zapravo ne odgovara ni jednima ni drugima. Sinjani su poveli već u petoj minuti kad je Dario Sabljić s 40-ak metara matirao domaćeg vratara Vidovića. Do izjednačenje je domaćin došao vrlo brzo: Alajbeg je već u 16. minuti stvari vratio na početak. U drugom dijelu i jedni i drugi imali su neke prilike (Junak je postigao i gol ali je poništen zbog zaleđa), ali mreže se više nisu tresle.

Uvjerljivu pobjedu s kojom je praktički i matematički osigurao ostanak u ligi upisao je i dubrovački GOŠK protiv Vala (3:0). Bijedić je u 28. minuti domaćine doveo u vodstvo. Sedam minuta poslije već je bilo 2:0, u strijelce se upisao Kokić. Končan rezultat u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena postavio je Čikato.

Još jedna utakmica bez pobjednika odigrana je u Dugopolju gdje je istoimeni domaćin odigrao 1:1 s biogradskim Primorcem. Domaćini su vodili od 18. minute golom Božidara Balića. Biograđani su bili bolji suparnik u drugom poluvremenu, kad su i došli do izjednačenja. Strijelac je bio Antonio Mršić u 70. minuti iz kaznenog udarca.

Neretvanac je s 3:1 bio bolji od stobrečkog Primorca. Već u prvoj minuti domaćin je iskoristio pogrešku gostujućeg vratara Čovića i preko Džafića došao do prednosti. Vučković je u 24. minuti udvostručio prednost svoje momčadi. Džafić je svojim drugim pogotkom u 67. minuti domaćine doveo do vodstva od 3:0. Počasni gol za goste postigao je Serdarušić u 81. minuti.

III. HNL – jug:
Zmaj – Zagora 0:1, Jadran LP – Omiš 1:0, Velebit – Uskok 2:1, Neretva – Konavljanin 3:2, Hrvace – Jadran (KS) 3:0, GOŠK AC – Junak 1:1, GOŠK (D) – Val 3:0, Dugopolje – Primorac (B) 1:1, Neretvanac – Primorac 1929 3:1