Karlovac opet drugoligaš

Goran Tomičić • ponedjeljak, 26.05.2008.

U posljednjem kolu Treća HNL Zapad Karlovac je pobjedom protiv Rovinja potvrdio naslov prvaka i povratak u Drugu ligu. Lokomotiva će imati još jednu priliku za plasman u viši rang...

Na stadionu Branko Čavlović-Čavlek u Karlovcu okupilo se 2 500 gledatelja, a momčad Igora Pamića u takvoj atmosferi nije mogla propustiti priliku za povratak u Drugu ligu nakon dvije sezone na trećeligaškim terenima. Karlovac je krenuo nešto opreznije, a prednost je stigla u 37. minuti. Štefančić je sjajno prošao kroz rovinjsku obranu i ubacio za Raca, koji je rutinski poslao loptu u mrežu. Domaći su deset minuta kasnije mogli početi sa slavljem. Budicin je u kaznenom prostoru oborio Raca i dobio izravni crveni karton, a Zvonko Pamić je povisio s bijele točke.

U 52. minuti se prekrasnim udarcem u strijelce upisao i Deranja. Bila je ovo sjajna sezona za Karlovac i ljubitelji nogometa u gradu na četiri rijeke s nestrpljenjem očekuju drugoligaške utakmice.

Lokomotiva je pred svojim navijačima svladala Rudar, a za plasman u Drugu ligu će igrati protiv Virovitice. Mesić je u drugoj minuti potvrdio titulu najboljeg strijelca lige, pobjedu je u 82. minuti potvrdio Havojić nakon lijepog prodora.

Žminj je na oproštaju od Treće lige doživio još jedan poraz, iako je N. Damjanić u devetoj minuti pogodio za prednost protiv Novalje. Gosti su u 19. minuti izjednačili preko Tadića, a deset minuta kasnije je Banović pogodio za prednost Novalje. Već u sljedećem napadu je Oremuš otklonio sve dvojbe. A. Damjanić je u 60. minuti smanjio na 2:3, ali je Novalja u završnici postigla još dva pogotka preko Tadića i Lalića.

Kepčija je u četvrtoj minuti iskoristio pogrešku vratara Caraća i Jadran je poveo protiv Vrapča. Gosti su u drugom dijelu bili bolji, no Jadran je ipak osigurao pobjedu golom Biondića u 83. minuti.

Orijent i Vrbovec su na Krimeji podijelili bodove. Gerc je u 17. minuti donio prednost domaćima, a Tucaković je sedam minuta kasnije povisio. No, gosti su bolje otvorili drugi dio i Raić je u 52. minuti smanjio rezultat, a dvadesetak minuta kasnije je Đurđek donio bod Vrbovcu.

Lučko je pred svojim navijačima potpuno nadigralo Istru. Domaći su poveli u 20. minuti lijepim lobom Palića s tridesetak metara, a bodove je u 76. minuti osigurao Duspara.

Sa sedam pogodaka je Rudeš ispratio Dragu u niži rang. Herek je lijepim udarcem u 12. minuti donio prednost domaćima, a isti igrač je povisio u 30. minuti. Sjajni napadač Rudeša je potom upisao čak četiri asistencije, a prvu je u 32. minuti iskoristio Hruška. Mreža Drage se opet zatresla u 37. minuti, a pogodio je Gusak. Do kraja prvog dijela su se u strijelce upisali Zelenika i Hudolin, a potom je Herek zbog ozljede morao napustiti igru, što je spasilo Dragu još veće katastrofe. A. Cetina je u 52. minuti povisio na 7:0, a jedini strijelac za Dragu je u 89. minuti bio Ostojić.

HAŠK je sezonu završio pobjedom protiv Nehaja, a domaći su poveli u 25. minuti lijepim udarcem Čorića s dvadesetak metara. Napadač HAŠK-a je u 47. minuti iz blizine postigao svoj drugi pogodak, a Nehaj je smanjio u 69. minuti preko I. Hajdinija. U Velikoj Gorici je Radnik već nakon pet minuta imao prednost protiv Poleta, a strijelac je bio Rak. U 29. minuti je domaćima isključen A. Mazarekić, ali ipak su povisili devet minuta kasnije preko Mihalja. Gosti su smanjili pogotkom Rožića u 58. minuti, a minutu nakon toga su ostali s deset igrača zbog isključenja Hajduka. Polet je utakmicu završio s osam igrača, budući da su u posljednje dvije minute crvene kartone dobili Berković i Ferenček.